„Prasárna!“ „Veřejnoprávní rozhlas a ČTK lžou a manipulují!“ Babiš nevěřil svým očím

25.07.2021 22:55

„V životě jsem takovou prasárnu nezažil,“ odsoudil premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém tradičním nedělním shrnutí „Čau lidi“ šíření informace o tom, že Česká republika musí pro přístup k financím z českého národního plánu obnovy kvůli jeho střetu zájmů přijmout opatření, jinak o peníze přijde. Dle premiéra jde o lživou informaci a „účelovku“. „Veřejnoprávní rozhlas a ČTK lžou! A všichni to potom okopírovali,“ rozpálil se ministerský předseda.

„Prasárna!“ „Veřejnoprávní rozhlas a ČTK lžou a manipulují!“ Babiš nevěřil svým očím
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17937 lidí
V úvodu premiér shrnul, že je u nás koronavirová situace oproti ostatním zemí dobrá, zároveň ale apeloval především na učitelky v mateřských školkách, aby se nechaly naočkovat. Upozornil na případ z Pardubického kraje, kde učitelky nakazily děti a ohnisko se rozrostlo až na 38 pozitivních případů. „Je potřeba se očkovat, je potřeba překonat ty různé dezinformace,“ vyzval.

Projekt očkovacích center bez registrace se dle Babiše osvědčuje, pochválil i mnohé rodiče, že nechali naočkovat již přes 94 tisíc dětí mezi 12 a 15 rokem. Chystá se pokračovat v otevírání dalších očkovacích center v obchoďácích po celé republice.

V obcích, kde je nejnižší proočkovanost chce Babiš zavést týmy, které by chodily nabízet vakcínu lidem přímo k jejich bydlištím. „Očkujte se, je to výhoda, je to svoboda,“ upozornil.

Přebytečné vakcíny hodlá Babiš darovat či prodat do zemí, které jsou nyní ve špatné situaci. 250 tisíc chce Babiš darovat do Vietnamu a 20 tisíc Tchaj-wanu. Jaké další teritorii vláda vybere, se má ještě rozhodnout, Babiš ale už zmínil, že bychom mohli jeden milion dávek prodat Slovensku.

Pokračoval slovy k návštěvě šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové. „Osobně mi symbolicky přinesla odsouhlasených 180 miliard na národní plán obnovy pro Českou republiku. Všichni z toho budeme benefitovat,“ řekl.

A pak se vyjádřil ke zprávám o tom, že má Česká republika o finance přijít, pokud se neustanoví opatření proti jeho střetu zájmům. Ty jsou dle premiéra nepravdivé. „U nás ta pátá kolona, která v Bruselu bojuje proti našim zájmům, proti vašim zájmům, zorganizovala neskutečnou dezinformaci. ČTK to vydala 7 minut před mojí tiskovou konferencí s Ursulou von der Leyenovou… To že to bylo načasované, to nám řekli i ti novináři. Aby zkazili tu tiskovku,“ hřímal.

„Je plno novinářů, hlavně z vydavatelství Economia, ale i veřejnoprávní rozhlas, tady pan zástupce, který žije z našich daní, tweetoval přesně s načasováním: ‚Česká republika musí pro přístup k penězům z mimořádného fondu EU na oživení ekonomiky do poloviny roku 2022 přijmout konkrétní opatření kvůli kauze střetu zájmů Andreje Babiše, jinak o peníze přijde. Na dotaz Radiožurnálu to potvrdily vysoce postavené EU zdroje.‘ Sprostá lež!“ nevydržel pak Babiš.

Podle šéfa vlády si „tito lidé přáli, abychom ty peníze nedostali a chtěli to hodit na Babiše“. „Neskutečný podraz! Veřejnoprávní rozhlas a ČTK lžou! A všichni to potom okopírovali,“ rozpálil se. Potvrdil, že se příjmu financí týká podmínka důsledného předcházení možného střetu zájmů veřejných činitelů. „Ale nepíše se o Babišovi! To je jasná účelovka,“ uvedl, dle něj autoři informace chtějí manipulovat s veřejností proti němu.

Závěrem došlo i na tokijské dění. Proč se čeští sportovci nakazili a zdali někdo nepochybil, dle ministerského předsedy musí vyšetřit hygiena.

Celé sdělení premiéra můžete zhlédnout zde:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková ohromila Xavera: ČT musíme udržet, chtějí-li lidé informace a demokracii

18:47 Gajdůšková ohromila Xavera: ČT musíme udržet, chtějí-li lidé informace a demokracii

Ke Zlínskému kraji patří Tomáš Baťa, ke kandidátkám zlínské ČSSD zase Alena Gajdůšková. Matadorka če…