„Práva Romů?“ Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

22.09.2021 7:51 | Ze sítí

Ředitelka české odbočky neziskové organizace Amnesty International Linda Sokačová nedávno obvinila veřejného ochránce práv Stanislava Křečka, že neplní své povinnosti. „Je dost skandální, když ombudsman, ochránce práv, odmítá bránit práva některých skupin obyvatel. Konkrétně Romů,“ řekla Sokačová v ČRo Plus, ale Křeček se podle ní nezajímá ani o práva LGBT lidí. Ombudsman už musel reagovat. Upozornil, že příslušníci menšin mají v ČR úplně stejná práva jako všichni ostatní. A že za něho se žádné iluze o zvláštních právech tvořit nebudou. Přitom si lehce rýpl do své předchůdkyně Šabatové.

„Práva Romů?“ Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček

Není žádným tajemstvím, že současný ombudsman Stanislav Křeček má řadu kritiků, povětšinou z řad těch, kdo naopak měli v oblibě jeho předchůdkyni, Annu Šabatovou. Jednou z těch, kdo Křečka kritizují, je ředitelka české pobočky Amnesty International Linda Sokačová. Dříve pracovala ve státní správě. Stejně jako Stanislav Křeček se zabývá tematikou bydlení. O současném veřejném ochránci práv mluvila v pořadu Osobnost Plus v ČRo, když přišlo na řadu téma zhoršování situace lidských práv.

Sokačová řekla, že má obavy i o Českou republiku. „Věci se můžou změnit, takže na to musíme dávat pozor, hlídat to,“ varovala. Nicméně, Česko je podle ní na míle vzdáleno Polsku či Maďarsku. „Ale pokud se podíváme na úřad ombudsmana, veřejného ochraánce práv, tak tam si ymslím, že jsme velmi blízko tomu, co se děje v Polsku nebo v Maďarsku, protože je dost skandální, když ombudsman, ochránce práv, odmítá bránit práva některých skupin obyvatel. Konkrétně Romů, ale vyjádřil se třeba i k dalším oblastem, co se týká postavení LGBT a podobně,“ stěžovala si ředitelka neziskové organizace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Došlo podle vás k pochybení soudů?

Podle vás šlo v kauze o praní špinavých peněz, já bych to viděl stejně, ale na druhou stranu, proč je tedy soudy podle všeho odblokovaly a vrátili Jiříkovskému?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vidíte, jak F-35 potřebujeme!“ A pak dostal český plukovník otázku

10:31 „Vidíte, jak F-35 potřebujeme!“ A pak dostal český plukovník otázku

Velitel 91. skupiny informačního boje, plukovník Ivo Zelinka, použil úder na Írán jako argument pro …