„Pravdy prosazované násilnou cestou vyústí v gulagy a holocausty.“ Ondřej Neff sleduje peklo v Hamburku

07.07.2017 16:24

O summitu G20, který se nyní koná v Hamburku, se rozepsal na serveru NeviditelnýPes.cz i jeho šéfredaktor Ondřej Neff. Věnuje se však také demonstracím, které se v německém městě kvůli setkání státníků z nejvlivnějších ekonomik světa konají.

„Pravdy prosazované násilnou cestou vyústí v gulagy a holocausty.“ Ondřej Neff sleduje peklo v Hamburku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

„Vítejte v pekle, hrozí demonstranti účastníkům summitu G20 a slibují, že jednání rozloží. Akce tohoto typu nesou všechny znaky teroru a jsou pokračováním toho, co přineslo v průběhu dvacátého století strašlivé ovoce,“ píše úvodem svého komentáře Neff. Dále upozorňuje, že pravdy prosazované násilnou cestou nutně vyústí v gulagy a holocausty. 

„Bohužel, ušlechtilí majitelé pravdy a držitelé patentu na evropské hodnoty dávají těmto lidem zářný příklad. Ani oni neuznávají jiný pohled na svět než ten jejich, jenomže ten svůj neprosazují zapalováním aut na ulicích a demolováním obchodů. V úhrnu ovšem má jejich počínání obvykle mnohem škodlivější dopady,“ podotkl kriticky Neff.

Závěrem se vyjádřil k jednomu z hlavních témat summitu G20, kterým má být klima. Obává se však dialogu hluchých, a to v případě, že by mělo jít o obracení Donalda Trumpa na zelenou víru. Environmentální fanatismus je pak podle něj další zhoubná ideologie, která doléhá na svět. 

Původní text ZDE.

„O ochranu životního prostředí zde jde jen jako o vedlejší produkt: její podstata je anticivilizační,“ míní a o Pařížských dohodách se vyjadřuje jako o podvolení se těmto anticivilizačním tlakům. „Jistě ani ty neuspokojí aktivisty, kteří budou dělat v Hamburku peklo na zemi,“ řekl Neff.

„Donalda Trumpa zvolili lidé, kteří tento postoj odmítají a i v dalších zemích jsou lidé, kteří s ním souhlasí. To je ovšem nepřijatelné pro majitele jedné jediné pravdy, dříve hnědé nebo rudé, nyní zelené. Ti budou dělat peklo na zemi, anebo politicky vyhrožovat – podle nátury a společenské role,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

6:21 „Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

Imunolog Václav Hořejší patřil při pandemii covidu-19 k těm, kdo se v médiích vyjadřovali poměrně ča…