„Pravice? Nenávist, chamtivost, lži, popírání klimatu“. Španělský premiér socialista se před volbami rozjel

03.03.2024 22:10 | Zprávy

Španělský socialistický premiér Pedro Sánchez se hrozí toho, že by u červnových voleb do Evropského parlamentu mohla uspět pravice. „Samotná duše Evropy je ohrožena,“ burcoval na předvolebním shromáždění evropských socialistů v Římě a ukazoval na „nenávist“ či „popírání klimatu“ „krajní pravicí“. Nebyl sám. Nářek zněl také od dalších lídrů Strany evropských socialistů. „Krajní pravice je jedem pro demokracii,“ připojil se lucemburský eurokomisař Nicolas Schmit, načež došlo i na kritiku von der Leyenové. Socialistům totiž vadí, že podle nich dělá až moc velké ústupky v rámci Green Dealu.

„Pravice? Nenávist, chamtivost, lži, popírání klimatu“. Španělský premiér socialista se před volbami rozjel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedací sál Evropského parlamentu

Na předvolebním shromáždění evropských socialistů v Římě se podle serveru Politico evropští levicoví představitelé „drželi svého, aniž představili mnoho nových myšlenek“, a společným jevem pro setkání byl strach socialistů z úspěchů pravice.

„Samotná duše Evropy je ohrožena,“ zhrozil se španělský socialistický premiér Pedro Sánchez nad pomyšlením, že by u blížících se voleb do Evropského parlamentu mohli uspět pravicoví lídři. „Přízraky minulosti opět stojí před branami našich institucí,“ mělo též následně zaznít od Sáncheze podle agentury AFP, načež měl vyčíst „krajní pravici“ „nenávist, chamtivost, lži, popírání klimatu a autoritářství“.

„Mají digitální zbraně a mocné spojence v Evropě i mimo ni. Ale my je porazíme, jako jsme je porazili už jednou,“ prohlašoval španělský premiér a generální tajemník Španělské socialistické dělnické strany.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…