„Přinesla jsem si na ně vidle. S těma injekcema vražděj lidi!“ Zatímco ve Sněmovně se řečnilo, venku to vřelo. A hodně

25.01.2022 16:03 | Reportáž

Nelíbí se mi, jak nás tady vražděj těma injekcema. Píchaj do nás jedy. To nám řekla prodavačka Ivana z Kolína. Byli jsme na pražské demonstraci proti přijetí novely pandemického zákona. Podle Čeňka z Brna na poslance "tlačí lobbisté, možná i kluci z Ameriky, z CIA a zároveň svědomí". Reportérovi ParlamentníchListů.cz byla v těchto dnech doručena tisícikorunová pokuta za to, že zpovídal aktivistu bez roušky.

„Přinesla jsem si na ně vidle. S těma injekcema vražděj lidi!“ Zatímco ve Sněmovně se řečnilo, venku to vřelo. A hodně
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Demonstrace proti přijetí novely pandemického zákona

"Přijel jsem se postavit za svou svobodu. Kdybych nepřijel, cítil bych se dost špatně, že jsem nic neudělal, protože pohodlnost a lenost zvítězila," prohlásil Čeněk z Brna. Je jedním z demonstrantů proti přijetí novely pandemického zákona, kteří se dnes sešli na Malostranském náměstí v Praze a na začátku Sněmovní ulice dělali takový hluk, že se poslancům asi moc dobře neúřadovalo. Byli jsme při tom.

Šaman s "kulometem"

Ostatně všechny ulice vedoucí k hlavnímu vchodu do Poslanecké sněmovny byly přehrazeny a na to, aby tudy neproklouzla ani myš, dohlíželi policisté ve žlutých reflexních bundách. S Čeňkem, jenž před tím se sveřepým výrazem tloukl u Sněmovní do šamanského bubnu, jsme hovořili před jedním z vedlejších vchodů, kde stojí bílá záchodová mísa s nápisem "Zatlačíme na ně".

"Při jedné příležitosti jsem si udělal tenhle buben. Je super. Je to vlastně takový můj kulomet a vysílá jasnou zprávu. Kdysi jsem vystudoval práva. Novelu pandemického zákona jsem sice celou nečetl, ale seznámil jsem se s pár komentáři od dobrých právníků. Podle mě jde o největší ohrožení svobody od dob protektorátu. Pokud vejde v platnost, tak bude lusknutím prstu možné vzít lidem svobodu na neomezený čas. Prostě likvidovat lidi," sdělil terapeut z největšího moravského města.

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26737 lidí
A jako realista dodal: "Jestli ten zákon neschválej, tak to bude zázrak a bude to znamenat, že jsem opravdový šaman a mám velkou moc. Samozřejmě, že si mocní vždycky udělají, co chtějí a tihle kluci mají zřejmě ještě instrukce odněkud zvrchu. Nejsem naivní, abych si myslel, že tahle demonstrace změní jejich rozhodnutí, za kterým jsou asi naprosto nepředstavitelné peníze a moc. Ostatně oni jsou taky mezi mlýnskými kameny. Tlačí na ně lobbisté, možná i kluci z Ameriky, z CIA a zároveň svědomí. Nechtěl bych být v jejich kůži. Udělat to a pak se podívat do očí svýmu tátovi nebo dědovi, to nebude jednoduché."

Dáma s vidlemi

Mezi lidmi pobíhá obligátní Fantomas, ale nás zajímá žena, která drží vidle. Ty jsou nicméně nejspíš putovní, protože ještě před chvílí tloukla do kanystru. K pořádnému hluku se ostatně používaly i megafony, hrnce, zvonky, píšťalky a vuvuzely. "Nelíbí se mi, jak nás tady vražděj těma injekcema. Píchaj do nás jedy, což je prokázaný už kolika doktorama. Taky se hodně cenzuruje. Prostě se mi nelíbí tahle situace a ta vláda," řekla Ivana z Kolína, která pracuje jako prodavačka. "A jak vidíte, tak jsem si na ně přinesla vidle," dodala.

Nikoho ze současné vlády prý nevolila a myslí si, že nedávné volby do Poslanecké sněmovny byly zfalšované. "Já nevěřím, že si je lid zvolil. Podle mě se tam dostali podvodem. A když ten nový pandemický zákon schválej, tak ho dodržovat nebudu. Žádný nařízení neposlouchám a jsem zdravá jako řípa. Ostatně každý si za své zdraví ručíme sami," zmínila ještě s tím, že čte ParlamentníListy.cz, protože se tam občas nějaká pravda najde.

Anticovidový baťůžkář

Na pódiu se mezitím vystřídali vůdci iniciativy Otevřeme Česko - Chcípl PES jako Jiří Janeček, Jakub Olbert a další. Za pódiem postával skrytý v kapuci Daniel Landa. "...jednou budem dál, já vím, jen Víru mít, doufat a jít, jednou budem dál, já vím...," zazněl příslib Spirituál kvintetu, ale v původním znění bez titulků od amerického folkaře a politického aktivisty Pete Seegera, který byl kvůli svým komunistickým názorům hanlivě přezdíván Stalinovým kanárkem.

A následně se ParlamentnímListům.cz se svými pohnutkami svěřil Jiří z Roztok. "Četl jsem tu novelu i stanoviska právníků a obávám se toho, co by její přijetí znamenalo. Ostatně současná situace se dá přirovnat k nástupu nacismu v Česku," šetřil slovy energetik, jakoby diktoval telegram. Očkován není, roušku nosí tam, kde je to nezbytně nutné. Na zádech měl batoh, z nějž koukala cedule "Stop kovido-fašismu".

Trest za reportéřinu

Na všech anticovidových demonstracích chodí protestující bez roušek. Kdo ji má, vystavuje se posměchu anebo na něj ostatní hledí jako na kolaboranta s represivní mocí či "demokaze". "Sundej si ten hnus, ať nevypadáš jako blbec," radili například demonstranti reportérovi ParlamentníchListů.cz dnes. Na demonstraci loňského dubna na Václavském náměstí hovořil s diktafonem v ruce s jedním z aktivistů bez roušky a byl policistou vyzván k předložení občanského průkazu, což učinil.

Nedávno mu přišel od hygieniků "dáreček" v podobě úředního dopisu - příkazu. Jde o správní trest pokuty ve výši 1000 korun, která je splatná do 15 dnů ode dne nabytí právní moci tohoto příkazu. Dál se píše, že se podle oznámení policie reportér nacházel na veřejně přístupném místě v zastavěném území obce a neměl zakrytá ústa a nos respirtátorem nebo obdobným prostředkem.

"Po zvážení všech okolností svědčících ve prospěch i neprospěch obviněného ukládá Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) obviněnému pokutu ve výši 1000 Kč, což je pokuta při samé spodní hranici stanoveného rozpětí až 3 000 000 Kč...," je dále napsáno. Lze podat odpor, čímž řízení pokračuje, ale pokud bude rozhodnuto stejně - v právnické řeči je to sepsáno hodně komplikovaně, proto zjednodušujeme - tak bude obviněný platit všechny náklady. Prostě bude solit, jako mourovatej. Reportér ParlamentníchListů.cz z pochopitelných obav z takového výsledku "ten litr zacáloval".

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Jan Rychetský

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

8:41 Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejména ve stře…