„Půjdu s nožem do ulic a pobodám Ukrajince,“ vyhrožoval muž na internetu

03.11.2023 22:22 | Monitoring
autor: Radek Kotas

Policie informovala, že se jí podařilo dopadnout muže, který vyhrožoval, že bude chodit po ulici s nožem a živě vysílat na internetu, jak s ním bodá do lidí. „Půjdu s tímhle nožem do ulic a budu se každýho ptát, jestli je Ukrajinec, a když mi řekne, že jo, tak ho tím nožem pobodám,“ vyhrožoval muž násilím. Policisté informovali, že mu nyní hrozí 3 roky vězení.

„Půjdu s nožem do ulic a pobodám Ukrajince,“ vyhrožoval muž na internetu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Muž na svém videu na sociálních sítích pózoval s nožem v ruce a svým divákům se svěřil, že se chystá na útok, během nějž bude s nožem bodat do kolemjdoucích.

„Zdravím, já jsem … a chtěl bych lidi poprosit o follow (odběr profilu na sociálních sítích, pozn. red.), teď mám nějakejch 250 follow a potřeboval bych tisíc, abych moh začít vysílat živý vysílání,“ říká muž na videu a představuje se svým jménem, které policisté vypípali a rozmazali jeho obličej.

„Až to budu moct vysílat, tak si vezmu tenhleten nůž,“ ukazuje posléze a dodává, že je čepel dlouhá jako jeho tělo, takže by to „mělo projít skrz“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajinci

Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na ruskou agresi na Ukrajině na leznete na oficiálních stránkách MV ČR. MV ČR také pro tento účel zřídilo samostatný portál. Základní informace o ukrajinské diaspoře v České republice naleznete na těchto stránkách.

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…