„Radili mi, ať řeknu, že mi není 18. Pak mě nepošlou zpátky.“ A další perly z migračního okénka od sousedů

10.01.2017 13:22 | Zprávy
autor: pro

Rakušané nevěřícně kroutí hlavami. Přestože se podařilo policistům poměrně rychle vypátrat migranty, kteří v Innsbrucku při oslavách příchodu nového roku obtěžovali místní ženy, pohybuje se šestice Afghánců stejně na svobodě.

„Radili mi, ať řeknu, že mi není 18. Pak mě nepošlou zpátky.“ A další perly z migračního okénka od sousedů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čekající na oběd

V průběhu silvestrovských oslav si policii v Innsbrucku stěžovalo na nepřístojné chování migrantů osmnáct žen a dívek. Pachatelé je měli v davu osahávat a líbat na intimních místech navzdory tomu, že se oběti bránily a dávaly jim jasně najevo, co si o jejich počínání myslí. Jak uvádí deník Kronen Zeitung, zatímco oběti mají ze svých neblahých zkušeností noční můry, násilníci následkům svého jednání čelit nemusí.

Policistům se přitom podařilo šestici afghánských migrantů díky pořízeným video záběrům a fotografiím zajistit v rekordně rychlém čase. Migranti sice byli vyslechnuti, ale následně byli propuštěni a pohybují se volně na svobodě. Vzhledem k velikosti a počtu obyvatel Innsbrucku je dost dobře možné, že se oběti osahávání mohou s pachateli tohoto trestného činu potkat v příštích dnech na ulici, v restauraci či obchodě.

Na osahávání a vynucené líbání si stěžovaly dívky ve věku od osmnácti do dvaadvaceti let. Vedle šestice zmíněných afghánských migrantů policie pátrá ještě po dalších dvou. Innsbrucký prokurátor Hansjörg Mayr na dotaz Kronen Zeitung poukazuje na četná úskalí při posuzování tohoto případu. „Vše se událo v davu 25 000 lidí a těžko lze konkrétní přestupek přiřadit ke konkrétnímu podezřelému. Navíc nebylo prokázáno násilí, takže jsme nemohli vzít pachatele do vazby,“ cituje deník Mayera s tím, že teoreticky nemůže být pachatelům bráněno v opuštění země.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

15:53 Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek 25. června vystoupil na konferenci o obnově Ukrajiny (Ukraine …