"Romové uhořeli při krádeži kabelu, dobrá zpráva". To prý není rasismus

07.02.2012 15:06

„Aspoň jedna pozitivní zpráva,“ dopsal zaměstnanec městského úřadu do e-mailu s fotografií uhořelých Romů a poslal ji kolegovi. Starostka Lovosic Lenka Lízlová (ČSSD) stále stojí za názorem, že se v tomto případě o rasismus nejedná, ani jeden z jejích zaměstnanců prý totiž není autorem e-mailu, informuje server ihned.cz.

"Romové uhořeli při krádeži kabelu, dobrá zpráva". To prý není rasismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod proti Romům

Po e-mailových schránkách zaměstnanců městského úřadu v Lovosicích koloval e-mail s fotografiemi ohořelých mrtvých těl s popiskem, že jde o Romy, kteří zemřeli při krádeži kabelu. Vedoucí stavebního odboru a člen komise pro školství a sport města Lovosic Petr Soldon k e-mailu připsal: „Aspoň jedna pozitivní zpráva.“

Starostka Lízlová omlouvá své úředníky s tím, že ani jeden z nich není autor e-mailu, a tudíž s rasismem nemají nic společného. „Pan tajemník to prošetřil a podle vyjádření těch zaměstnanců v žádném případě nešlo o úmysl s rasovým podtextem, jak bylo nešťastným způsobem vyhodnoceno,“ uvedla v rozhovoru pro iHned.cz Lízlová.

Že by ale jednání zaměstnanců obecního úřadu vedlo k vyhrocení rasové nesnášenlivosti v obci, starostka odmítá. „Jak vnímám situaci přímo v Lovosicích, tak tu nepozoruji nějaké rasové tendence nebo extremistické tendence. K těm úředníkům já se prostě vyjadřovat nebudu, pan tajemník to samozřejmě prošetří, jenom můžu říct, že to určitě nemělo vést k nějakému vyhrocení rasové nesnášenlivosti,“ je přesvědčena.

„Až se to došetří, tak z toho vyvodíme patřičné opatření. Pan tajemník je na pracovní schůzce, takže jsem s ním nehovořila. Následně to probereme a uvidíme, jak se k tomu postavíme,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…