Irský novinář, který byl po ruském napadení Ukrajiny několik měsíců veden na britském sankčním seznamu kvůli své spolupráci s ruským televizním kanálem RT, spočítal, že pád Moskvy různí „experti“ připomínali nesčetněkrát.
Dělo se tak již před více než 25 lety, v září roku 1999, kdy švédský ekonom Anders Åslund v časopise Foreign Affairs prohlašoval, že je Rusko „na pokraji zhroucení“. A nejen tehdy. „Anders je stále na scéně a říká totéž,“ podotýká MacDonald.
V květnu 2001 The Atlantic přinesl článek s názvem „Rusko skončilo“, v němž jeho někdejší editor Jeffrey Tayler prohlašoval, že největší země světa „nezadržitelně upadá do bezvýznamnosti“. „O dvě desetiletí později je Rusko stále tady a článek je jedinou věcí, která je irelevantní,“ míní MacDonald.
May 2001: The Atlantic runs 'Russia Is Finished,' declaring its 'unstoppable descent into irrelevance.' Two decades later, Russia’s still here, and the article’s the only thing that’s irrelevant. Bold take, Jeffrey Tayler. ??>? pic.twitter.com/K0ZbRWlk7P
— Brian McDonald (@27khv) January 10, 2025
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radek Kotas