„Sedí doma na home office a bere plnou mzdu.“ Na ministerstvu dopravy se platy nesnížily

10.04.2021 9:58 | Zprávy

Od minulého roku je pracovní trh značně ovlivněn koronavirovou pandemií. Řada pracovníků byla propuštěna, přesunuta na jiné pozice či dostávala za svoji práci nižší mzdu. Firmy potřebovaly ušetřit na nákladech a zde se nabízela jednoduchá možnost, jak tomu pomoci. Zaměstnancům byla mzda snížena o deset i více procent. To ale neplatí všude. Docela jiná situace je například na Ministerstvu dopravy. Tam žádné snížení mzdy nezaznamenali.

„Sedí doma na home office a bere plnou mzdu.“ Na ministerstvu dopravy se platy nesnížily
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva dopravy

Ztráty během koronavirové krize poznamenaly například České dráhy; část pracovníků byla propuštěna, dalším sedmi stovkám byla snížená mzda. Česká pošta snížila platy managementu podniku o pět procent.  
 
Vzhledem k plošnému snižování platů nás zajímalo, jaká je situace na jednotlivých resortech.
 
Začínáme na dopravě.
 
 
„Ministerstvo dopravy v loňském a letošním roce umožňovalo a umožňuje velké části svých zaměstnanců vykonávat službu, popřípadě práci v režimu home office. Samozřejmě u těch agend, které mohou být vykonávány mimo ministerstvo. Tento krok je plně v souladu s usneseními a doporučeními vlády. Home office znamená změnu místa výkonu služby či práce, nikoliv změnu rozsahu vykonávaných činností – Ministerstvo dopravy prostřednictvím svých zaměstnanců zabezpečuje výkon svěřených agend v plném rozsahu – ostatně s ohledem na délku trvání epidemiologických opatření by to ani jinak nebylo možné, přičemž navíc plní i agendy spojené s nouzovým stavem,“ vysvětlil nám tamní tiskový mluvčí František Jemelka.
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: B. Richterová a T. A. Nový

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bomba z USA: O střelci na Trumpa se vědělo. Šéfka tajné služby přijala vinu

17:17 Bomba z USA: O střelci na Trumpa se vědělo. Šéfka tajné služby přijala vinu

Ředitelka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová uvedla, že útočník, který postřelil prezi…