„Šmejd“, který důchodci sebral občanku, odešel od soudu s podmínkou

21.04.2014 21:46 | Zprávy
autor: pan

Obchodní zástupce firmy Swiss Natur Solution na předváděcí akci v prosinci 2011 vydíral důchodce, který nechtěl podepisovat smlouvu na rozsáhlý nákup. Nakonec mu vzal občanský průkaz a hrozil mu policií. Nyní mu soud udělil půlroční podmínku.

„Šmejd“, který důchodci sebral občanku, odešel od soudu s podmínkou
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Muž dostal půlroční podmínku se zkušební dobou na rok. Na jedné z předváděcích akcí, na které upozornil dokument Šmejdi, vydíral seniora, který nechtěl koupit motorovou pilu a nářadí. Zabavil mu tehdy občanský průkaz a vyhrožoval mu policií a exekutory, pokud smlouvu nepodepíše. Ten tak nakonec učinil, i když neměl ani brýle, kterými by si smlouvu přečetl. Na rozsudek soudu upozornila TV Barrandov.

Prodejce tehdy po seniorovi chtěl za zboží osm tisíc korun, ten mu však ukázal, že nemá víc než pět set. „Poškozenému vytrhl bankovku z ruky a požadoval po něm občanský průkaz. Když poškozený odmítl doklad totožnosti ukázat, hrozil, že na něj zavolá policii," konstatoval soud. Senior se nakonec prodejce bál, a tak občanku přece jen ukázal. Jenže zástupce firmy Swiss Natur Solution mu ji vytrhl z ruky stejně, jako před tím učinil s pětisetkorunou.

„Vytrhl poškozenému občanský průkaz z ruky, pak mu ho spolu s penězi odmítl vydat s tím, že tak učiní, až když podepíše smlouvu týkající se předváděného zboží. Senior opakoval, že nemá zájem. Prodejce na něj zvyšoval hlas, tykal mu, což nakonec přimělo poškozeného k tomu, že smlouvu v domnění, že dostane zpět zejména svůj občanský průkaz, nedobrovolně podepsal," poukázal dále soud.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zlatý záchod“ Mindič nalezen. A vyfocen

12:15 „Zlatý záchod“ Mindič nalezen. A vyfocen

Novináři deníku Ukrajinská pravda vypátrali Timura Mindiče. V Izraeli. Blízký spolupracovník prezide…