„Špína, zm*d a ubožák.“ Pavel Novotný dohrál dnešní pěsti ze Sněmovny

21. 1. 2021 21:11

Řeporyjský starosta a mediálně známý politik ODS Pavel Novotný se po zhlédnutí záběrů z dnešního jednání neudržel a na Twitteru to od něj schytal nejen poslanec Lubomír Volný, ale i předseda SPD Tomio Okamura a voliči jeho strany. „Rasistická xenofobní špína bez špetky intelektu, zmrd a ubožák první kategorie,“ rozjel se Novotný v reakci na sněmovní šarvátku, která vyústila ve fyzický kontakt Volného s místopředsedou Sněmovny Tomášem Hanzlem (ČSSD) přímo u předsednického pultíku.

„Špína, zm*d a ubožák.“ Pavel Novotný dohrál dnešní pěsti ze Sněmovny
Foto: Repro Facebook
Popisek: Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS)
reklama

Rvačku přímo u předsednického stolu s přetahováním o mikrofony, jež dnes ovládla sociální sítě, inicioval nezařazený poslanec Lubomír Volný poté, co mezi ním a Hanzelem vygradoval spor kvůli řečnění nezařazeného poslance Mariana Bojka bez roušky. Tu si odmítl nasadit i Volný.

Hanzel Bojka vyzval, ať se stydí, přičemž Volný jeho výzvu nenechal jen tak. „Pan Marian Bojko se nemusí stydět, protože on není členem zkorumpované partaje, která si nazvrací do úst, kdykoliv jde o to, že by mohla přijít o své socanské posty ve vládě,“ spustil Volný. Předsedající poslance vyzval, aby mluvil k věci, jinak mu vypne mikrofon. Volný na to zareagoval varováním, že v tom případě půjde k předsednickému stolu, sedne si Hanzelovi na klín a řekne to do jeho mikrofonu. „Tak přijďte,“ utrousil místopředseda Sněmovny, přičemž netušil, že se mu věc brzo vyplní.

Volný poté započal poslancům vykládat, že místopředsedovi Poslanecké sněmovny se v Karviné přezdívá Hanzel desítka. Sdělení však Hanzel utnul vypnutím jeho mikrofonu a Volný se tak vydal vstříc jeho místu. Došel k předsednickému stolu a začal se probíjet k mikrofonu Hanzela. Vše skončilo bitkou, při níž Volný ještě krátce stihl Sněmovně sdělit, že Hanzel „dostane flákanec“.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Pavel Novotný se po těchto záběrech vyjádřil o nezařazeném poslanci dosti pejorativně. Neopomněl při tom vzpomenout, díky komu se Volný do Sněmovny dostal. „Toho kripla Volného, rasistickou, xenofobní špínu bez špetky intelektu, zmrda a ubožáka první kategorie, primitiva debilního, přivedl do vysoké politiky Tomio Okamura a jeho SPD. Předseda krajské organizace, ty vole. Koště,“ shrnul starosta Řeporyjí. O voličích SPD pak zanechal dodatek, že jsou taktéž „košťata“.

V diskusi se pak objevilo krátké video znázorňující, co má podle jednoho z uživatelů Okamura v hlavě. Místo mozku se na něm objevila cinkající opička. Novotný však netradičně zasáhl a Okamury se zastal. „Tohle je ale špatně,“ nesouhlasil s příspěvkem. Vylíčil, že Okamuru zná ze své kariéry na TV Barrandov. „On je chytrej. Vychcanej, chytrej pejsek to je. Je inteligentní. A dělá byznys s nenávistí. Úspěšný,“ vyjádřil se starosta.

Opičku v hlavě pak přisoudil jiné skupině obyvatelstva. „Tu opičku mají v hlavě jeho voliči. Debilové,“ nešetřil. A vše zakončil tím, že: „Babiše volí oběti sofistikované kampaně. SPD debilové.“

Poslanec Lubomír Volný v SPD se do Sněmovny dostal ve volbách v roce 2017 jako lídr SPD v Moravskoslezském kraji, předtím byl v krajských volbách roku 2016 za koalici SPD a Strany Práv Občanů zvolen zastupitelem Moravskoslezského kraje.

SPD pak opustil v březnu 2019, kdy založil vlastní hnutí Jednotní – alternativa pro patrioty (JAP). Svůj krok vysvětlil tím, že podle něj v SPD získávají moc neonacisté, rasisté a násilníci, se kterými nechce mít nic společného. „NEONACISTÉ, RASISTÉ, NÁSILNÍCI A DĚDICOVI LIDÉ V SPD? NEPŘIJATELNÉ!!! Proč to děláte, Radime Fialo, Michale Šmucre, Jane Čížku? Kdo vám přikázal zničit vlastenecká hnutí v ČR?“ spustil tehdy na SPD a její představitele skrze Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…