„Stále si někdo myslí, že přijímání davů migrantů Evropou je žádoucí?“ Valenta varovně ukazuje na dění na Maltě

02.08.2020 15:00

Senátor Ivo Valenta napsal na svém facebookovém profilu příspěvek o migrantech, kteří, podle něj, na Maltě vytvořili největší ohnisko koronaviru. „Ještě stále si někdo myslí, že přijímání davů migrantů Evropou je žádoucí? ptá se Valenta.

„Stále si někdo myslí, že přijímání davů migrantů Evropou je žádoucí?“ Valenta varovně ukazuje na dění na Maltě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

„Ze skupiny 94 migrantů, které v pondělí zachránilo z potápějícího se člunu maltské námořnictvo, jich bylo 65 pozitivně testováno na covid-19. Další na výsledky ještě čekají,“ sdělil Valenta s tím, že „stěhování národů“ opravdu není správnou cestou.

„Migranti na Maltě vytvořili největší ohnisko nákazy. Ne všichni migranti navíc jsou zadrženi, vyšetřeni a případně dáni do karantény. Řada z nich se do Evropy dostane bez vědomí kohokoliv. V době, kdy dělá celý svět maximum k eliminaci šíření pandemie a důsledky bezpečnostních opatření potápějí světovou ekonomiku, je tohle opravdu smutný příběh,“ míní senátor.

„Opakuji to stále dokola. Pokud někdo chce těmto lidem pomáhat, nechť tuto pomoc míří do zemí, kde je jí potřeba. To je jediné správné řešení. Hromadný přesun uprchlíků do Evropy opravdu nic nevyřeší,“ uzavřel Valenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a tzv. mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne tak…