„Tak, to nás pěkně oje*ali“. Co jsme zažili mezi naštvanými novináři ve štábu SMERu

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

01.10.2023 13:15 | Reportáž

Novináři naštosovaní v malých místnostech, řízky tvrdé jako podešev a předseda strany SMER - sociální demokracie Robert Fico se vůbec neukázal. Tak tohle zažívali představitelé médií při sledování sčítání hlasů v předčasných parlamentních volbách na Slovensku v sídle vítězné strany. Jedna žurnalistka při odchodu dokonce podotkla: „Tak, to nás pěkně ojebali!“

„Tak, to nás pěkně oje*ali“. Co jsme zažili mezi naštvanými novináři ve štábu SMERu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Zahraniční zpravodaj České televize ze Slovenska Jan Šilhan

„Nechceme vás zdržovat a chceme seriozně prohlásit, že uděláme tiskovou konferenci po vyhlášení oficiálních výsledků voleb,“ sdělil místopředseda Národní rady Slovenské republiky a strany SMER – sociální demokracie Juraj Blanár. V podstatě tak až padesátce přítomných novinářů diplomaticky naznačil – „děkujeme, že jsme skrze vás mohli poděkovat voličům, ale už vypadněte“. Byli jsme v sídle vítězné strany slovenských voleb a sledovali tam část noci sčítání hlasů.

Oblek versus mikina

Sídlo strany SMER - sociální demokracie se nachází v ulici Súmračná na okraji Bratislavy, kousek od Štefánikova letiště. Novinářům byly vyhrazeny, na rozdíl od ostatních politických stran na Slovensku, které sledování voleb pojaly jako svého druhu večírek, jen dvě celkem malé spodní místnosti. Těch zhruba padesát představitelů médií tam bylo naštosovaných jako „Somálci v krabičce od zápalek“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Poplatky

Podle mě je to zrušeni podivné, když to budeme stejné platit my. S tím, že by měli byt od placeni osvobozeni senioři nad 75 už mam vetší problém. Proč jen oni? Navíc teda nechápu, jak to vláda myslí, když je chce vlastně zrušit, ale to není tak úplně dotaz na Vás (nebo mi dokážete odpovědět?), vás s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Novináři a média , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMivoj , 01.10.2023 16:33:30
ať vzpomenou jak se oni chovali k Ficovi,,U nás je to kopie,, Urážky, skákání do řeči,ale i když host z koalice blábolí nesmysli nechá se domluvit,,Fandím Ficovi,,i Slovákům jak dobře volili,, Teď ještě tady předčasné volby,,

|  31 |  0

Další články z rubriky

Jídlo z foodory? Za oponou „muslimští“ a LGBTQIA+ hrdinové

5:15 Jídlo z foodory? Za oponou „muslimští“ a LGBTQIA+ hrdinové

Objednáváte si jídlo skrze donáškové služby, jako je foodora? Pak podle její mateřské společnosti De…