„V Česku najednou vyrůstá obrovský armádní komplex, pod který spadne hygiena i trasování. A právě trasování představuje masivní vstup do našeho soukromí,“ míní Fendrych. Podle premiéra Babiše jde skutečně o nejdůležitější projekt, který stát chystá.
„Chytrá karanténa pracuje s rychlou identifikací rizikových kontaktů a individuální izolací, což je naprosto zásadní. Nakažený se trasuje pomocí informačních technologií, důležitá je rychlost realizace,“ řekl k tomu podle Fendrycha Babiš. V projektu se počítá s GPS mapami, kde nakažený bude vytrasován pomocí dat ze svého mobilního telefonu a platební historie, pokud s tím bude souhlasit. Rizikové kontakty budou co nejrychleji testovány a každý pozitivní bude povinně umístěn do izolace. „Nakažený prý bude i telefonicky kontrolován, zda karanténu dodržuje. O. K. To chápeme,“ míní Fendrych.
„Není ovšem jasné, nakolik to Babiš plete. Zdaleka ne každý má v telefonu aplikaci mapy.cz, ne každý má zapnuté GPS. Zřejmě má jít o systém, který popsal Prymula, tedy o kombinaci sledování telefonu, které poskytnou mobilní operátoři, a placení kartou, jež se odečte z terminálů,“ dodává. Dohlížet na to má 33 odběrových týmů armády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?
A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?
Další články z rubriky

21:00 ČT ustřihla Pavla. Dostal citlivou otázku, odpověď nikdo neslyšel
Prezident Petr Pavel byl během návštěvy Japonska dotázán, proč Česká republika dosud nepodpořila mez…
- 18:55 Takto sledují vaše názory. STRATKOM a jeho nástroje. Prozrazeno
- 11:53 Lití exkrementů i kečupu. Čekali na Maláčovou, ale tomuto se těžko věří
- 4:45 Společná střední Evropa, bez Německa. 90 let starý plán našeho premiéra
- 20:44 Senátor Hraba ve studiu PL: Možná nezbyde, než zadrátovat hranice s Německem
- 19:12 Vyřadit opozici, zabetonovat se u moci. Už jim zbývají jen Motoristé, podotýká Holec