„Ten zbabělec utekl před zemědělci!“ Tusk se v Praze fotil s Pavlem. Poláci ve varu

27.02.2024 22:22 | Monitoring

„Je dobré mít v Evropě spojence, jako jsou Češi,“ sdílel polský premiér Donald Tusk na síti X fotografii z dnešní schůzky s českým prezidentem Petrem Pavlem. Toho někteří Poláci Čechům závidí. Další jsou toho názoru, že se Tusk v Česku schovával před dnešním polským protestem zemědělců – ve Varšavě pochodovalo až 10 000 lidí.

„Ten zbabělec utekl před zemědělci!“ Tusk se v Praze fotil s Pavlem. Poláci ve varu
Foto: Repro: X
Popisek: Polský premiér Donald Tusk na návštěvě Pražského hradu s prezidentem Petrem Pavlem

„Je dobré mít v Evropě spojence, jako jsou Češi,“ píše na síti X polský premiér Donald Tusk po dnešní schůzce s českým prezidentem Petrem Pavlem.

„Skvělá dvojice!“ komentoval fotografii Tuska s Pavlem jeden z uživatelů sociální sítě.

Česko je podle dalšího z uživatelů dobré mít na straně Polska i proto, že „Češi v posledních letech stojí v čele těchto demokratických změn v Evropě“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lucie Kroutilová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Maďarsko

Podle vás je Maďarsko hlavně ve vztahu k Ukrajině a Rusku neutrální zemí? A myslíte, že brzy budeme svědky uzavření míru nebo aspoň do konce mandátu Trumpa? Já si totiž myslím, že pokud se to nepovede jemu a zatím se mu teda moc nedaří, tak asi nikomu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už měla dostat ten řád Holubová. Pavel rozdával, ne bez odezvy

17:50 To už měla dostat ten řád Holubová. Pavel rozdával, ne bez odezvy

Zaslouží si Zdeněk Svěrák Řád bílého lva, nejvyšší existující státní vyznamenání? A zasloužila se An…