„To je prasárna!“ Zatímco lidé volí, na internetu to vře. TV Nova obviněna. Kvůli Babišovi

13.01.2023 18:04 | Ze sítí
autor: rak

I krátce před počátkem hlasování občanů u volebních uren se prezidentské klání odráželo na sociálních sítích a mnozí tak stále poukazují na to, co jednotliví kandidáti řekli v uplynulých debatách. Pozornost tak budí reakce generála Petra Pavla na nařčení, že bude chtít společně s Vítem Rakušanem omezovat svobodu slova. Či si lidé všímají, že expremiér Andrej Babiš ve včerejší debatě označil za větší „katastrofu pro české občany“ – namísto současného zdražování zboží a služeb – to, že je pro rodiny těžší dosáhnout na hypotéky. „Kašle na to, aby měli lidi levnější potraviny,“ sneslo se na expremiéra.

„To je prasárna!“ Zatímco lidé volí, na internetu to vře. TV Nova obviněna. Kvůli Babišovi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Propagační materiály

Ozvěnu na sociálních sítích spustily například ohlasy na poslední společnou debatu kandidátů před zahájením hlasování, v Českém rozhlase. Podnikatel Karel Diviš totiž během ní spustil na Petra Pavla s tvrzením, že dle něj bývalý představitel české armády a NATO chce jako prezident omezovat svobodu slova.

„Když připočítám vaše názory, co se týká cenzury, utahování šroubů, jak byste určoval s ministrem (vnitra Vítem) Rakušanem, jaké informace jsou pravdivé a jaké nepravdivé, tak toho já bych se jako občan děsil,“ mínil Diviš, že má Pavel v plánu spolčit se s ministrem Rakušanem a omezovat svobodu slova.

Pavel se proti tomu tvrdě ohradil. „U Divišů asi zase sněžilo,“ odvětil směrem k Divišovi. Ten si to však nenechal líbit a Pavlovi vrátil: „Já jsem z České Lípy, tam už sníh není.“

Reakce budí také pozvání expremiéra Andreje Babiše (ANO) do Snídaně s Novou těsně před volbami. „Andrej Babiš byl dneska ve Snídani s Novou. Ať to vydávaj za cokoliv, to se prostě nesmí, ne?!“ ohradila se proti tomu spisovatelka Markéta Lukášková.

Novinář Čestmír Strakatý s ní však nesouhlasil. „Včera tam byl Pavel. Já rozumím, ale zrovna tohle mi nepřijde tak šokující,“ odvětil jí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Zrychlení staveb na úkor jednotlivců a pomocí zvýhodnění developerů?

Vážený pane premiére, opravdu plánujete novelou stavebního zákona zvýhodnit developery a dát jim bezprecedentní práva nad obyčejnými občany? Pokud jste mluvil o tom, jak urychlíte výstavbu bytů, tak mě rozhodně nenapadlo, že to budete dělat touto cestou, ale podporou družstevní výstavby a státní st...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A proto totální výhru přeju Babišovi. Kéž by hned napoprvé měl 51 procent., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepravda vítězí , 13.01.2023 19:04:17

|  14 |  0

Další články z rubriky

Kauza bitcoin: Bratr Benda, ústřední postava. A tajemství mobilů, které Stanjura nevrátil

13:12 Kauza bitcoin: Bratr Benda, ústřední postava. A tajemství mobilů, které Stanjura nevrátil

Spoelčná tisková konference ministryně financí a ministra spravedlnosti představila novinky ve vyšet…