„To je sleva?!“ Kaufland chtěl potěšit. Tatarka, lentilky... Bohužel

11.01.2023 12:52 | Ze sítí

Nemalé pobouření u uživatelů na sociálních sítích vzbuzuje aktuální růst cen v obchodních řetězcích. Rozsáhlou diskusi ve facebookové skupině lidí poukazujících na odlišné ceny u nás a v obchodech v sousedním Polsku vzbudilo například povšimnutí jedné z žen, že je v reklamním letáku řetězce Kaufland v ČR uváděna běžná cena velkého balení Lentilek za 54,90 Kč a u „tatarky“ za téměř 70 Kč. „To snad není možný v ČR, to si z lidí dělají srandu,“ podivila se. „To jste si ještě nezvykla, že slevy přes 50 % vycházejí z naprosto nesmyslných původních cen? Skutečná sleva bývá tak max. 20 %,“ padlo nakonec.

„To je sleva?!“ Kaufland chtěl potěšit. Tatarka, lentilky... Bohužel
Foto: Kaufland
Popisek: Reklamní leták Kauflandu

V aktuálním letáku Kauflandu je takto uvedených zlevněných položek vícero. Tatarská omáčka Hellmann's je aktuálně ve slevě za 69,90 Kč z nezlevněných 119,90 Kč, keříčková rajčata bez slevy 89,90 Kč, nyní o dvacetikorunu méně.

Božkov je v Kauflandu uváděn v reklamním letáku bez aktuální slevy za 159,90 Kč, kilo vepřové pak bez deseti haléřů vyjde na čtvrt tisíce.

Pokud by šel zákazník do řetězce mimo aktuální akční nabídku, pak za necelé půl kilo konzervovaných broskví zaplatí necelých 70 korun, 112,90 Kč za Granko, 36,90 za Nivu od Madety a za 33% smetanu ke šlehání v 250ml balení pak 41,90 Kč.

Uvedené Lentilky za 54,90 Kč jsou pak nyní zlevněné na 25 korun v rámci akce nazvané „25 let nejlepší cena pro Česko“ a Kaufland tvrdí, že jde o „nákup za pár kaček“. Také Hera za v Kauflandu „běžných“ 47,90 Kč je nyní v akci za 21,90 Kč v akci nazvané „Super značky za super ceny“. Směsný tuk Jihočeské AB je pak inzerován coby akce mezi 11. a 13. lednem s nápisem: „pouze 53,90 Kč“ a dodatkem na vrchu letáku, že jde opět o „nejlepší cenu pro Česko“.

Totožnou cenu 130gramových Lentilek bez slevy má jako Kaufland i konkurenční Globus, ve slevě pak stojí 39,90 Kč, v Tescu pak je jejich běžná cena aktuálně 42,90 Kč. Zmiňovaná Hera je v Globusu za 47,90 Kč, její verze s máslovou příchutí pak za 57,90 Kč. V Tescu se pak za máslovou příchuť tohoto tuku nepřiplácí a obě verze stojí bez slevy totožně 47,90 Kč. Například Jihočeské máslo od Madety pak v Tescu vyjde na 70 korun bez 10 haléřů.

„A přesně proto nakupujeme vše a výhradně v Polsku. Nebudeme podporovat nenažrance. To stejné platí i pro volby,“ sneslo se po zveřejnění aktuální akční nabídky v českém Kauflandu ve skupině lidí, kteří rádi jezdí za výhodnými nabídkami k našim severním sousedům.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

10:20 „Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

Na internetu se objevují komentáře, jaký bude mít v amerických volbách dopad atentát, který byl na p…