"Todlecto se nedá vydržet!" Klára Samková se utrhla ze řetězu. Jde znovu o její protimuslimský projev

15.10.2016 13:55

Česká advokátní komora odložila jako nedůvodnou stížnost na podezření z neadvokátního chování, kterou na advokátku Kláru Samkovou podal tajemník ČAK Ladislav Krym. Samková o tom informovala na svém facebookovém profilu.

"Todlecto se nedá vydržet!" Klára Samková se utrhla ze řetězu. Jde znovu o její protimuslimský projev
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Klára Samková

Předmětem stížnosti byl projev, který měla Samková před časem na půdě Poslanecké sněmovny. Za přítomnosti několika velvyslanců islámských států mimo jiné uvedla, že „islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus, je státní zločinnou a zločineckou ideologií“.

Jak dále Samková vysvětluje, stížnost na ni byla odložena kvůli tomu, že ke stížnosti nebyl přiložen text jejího projevu. A z novinových článků, které tajemník zaslal, "není známo, do jaké míry si novináři text upravili a jaké konkrétní výroky jsou autentickými výroky advokátky“.

Samková vyjádřila potěšení nad tím, že ČAK stížnost odložila. „Dokonce se vyjádřila i ke smyslu mých výroků, když vzala za prokázané, že obsahem mých výroků bylo, že ‚islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus, je státní zločinnou a zločineckou ideologií‘,“ uvedla.

ČAK k tomu uvedla, že „... je nepochybné, že celá řada ideologických postulátů nacismu je plná nenávisti obdobně jako komunistická ideologie, která je plná třídní nenávisti a v podobě výroků některých komunistických představitelů, se jedná o projevy čistého zla. … Obdobně řada kritiků islámu hovoří o tom, že se nejedná o náboženství, nýbrž o ideologii, která je nenávistná, což se u některých náboženských fanatiků projevuje teroristickými útoky“.

ČAK ale poukázala na otázku vhodnosti. „Samozřejmě je otázka vhodnosti, na jakém fóru řešit, ať již ideologické otázky nebo hodnocení různých států, ať již v historii nebo v současné době. Nic takového advokátka neřešila a zřejmě pouze ve velice zjednodušené formě náboženství islámu a pseudonáboženství nacismu a komunismu hodila do jednoho pytle. POKUD SE TAK UDÁLO V PŘÍTOMNOSTI VELVYSLANCŮ ISLÁMSKÝCH STÁTŮ, TAK SE ROZHODNĚ JEDNALO O PROJEV NEVHODNÝ,“ cituje Samková z rozhodnutí ČAK. Podotkla k tomu, že je ráda, že konečně někdo pochopil, že i nacismus a komunismus BYLO PSEUDONÁBOŽENSTVÍ.

„Ovšem pozor: ne abyste se snad někoho dotkli, že byste to před komunisty a nacisty říkali! Ještě že Heydrichovi nikdy nikdo neřekl, že je hnusák – mohlo by se to dotknout jeho citlivé duše! Ještě že nikdy nikdo nekritizoval Stalina, Beriju, a nezapomenout taky na Pol Pota, Velkého Maa a tak vůbec. Vy, vy, vy! To by se na vás Česká advokátní komora zlobila, kdybyste na ně byli takoví oškliví!“ ironizuje verdikt ČAK Samková. „Takže závěrem, je možné, že jsem se svým jednáním dopustila pohoršení, ale toto mi není možno prokázat, protože není znám přesný text,“ dodala Samková.

Celý text příspěvku Kláry Samkové na jejím facebookovém profilu:

Vážení přátelé, dovolte mi, abych se s vámi podělila o čerstvé novinky, které mne dnes dostihly z České advokátní komory. Předseda kontrolní rady ČAK, pan JUDr. Jan Mikš, sdělil panu oznamovateli o existenci podezření mého neadvokátního chování, tajemníkovi ČAK JUDr. Ladislavu Krymovi, že jeho stížnost odkládá jako nedůvodnou, a to pozor, z toho důvodu, že k jeho stížnosti nebyl přiložen text mého projevu (ano, ten text, který je možno vygooglit úplně všude s použitím asi tak čtyř klíčových slov) a z novinových článků, které pan tajemník Kontrolní radě zaslal „není známo, do jaké míry si novináři text upravili a jaké konkrétní výroky jsou autentickými výroky advokátky“.

Samozřejmě jsem ráda, že ČAK „stížnost“ odložila, když dokonce se vyjádřila i ke smyslu mých výroků, když vzala za prokázané, že obsahem mých výroků bylo, že „islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus, je státní zločinnou a zločineckou ideologií“.

K tomu ČAK uvedla, že „...je nepochybné, že celá řada ideologických postulátů nacismu je plná nenávisti obdobně jako komunistická ideologie, která je plná třídní nenávisti a v podobě výroků některých komunistických představitelů, se jedná o projevy čistého zla“.... (zde jsem opravdu potěšena, že ČAK zná filosofický konstrukt a kategorii „čisté zlo" – příjemně překvapili!) ... „Obdobně řada kritiků islámu hovoří o tom, že se nejedná o náboženství, nýbrž o ideologii, která je nenávistná, což se u některých náboženských fanatiků projevuje teroristickými útoky.“

To je samozřejmě velmi správné, protože rasová nenávist = ideologická nenávist = náboženská nenávist jedno svým založením jsou.

Přesto však se mi jeví, že se ČAK opotilo čelo hrůzou a považovala za nutné provést úlitbu bohům (zajímalo by mne jakým, asi svatému Habermasovi), když uvedla:

„Samozřejmě je otázka vhodnosti, na jakém fóru řešit, ať již ideologické otázky nebo hodnocení různých států, ať již v historii nebo v současné době. Nic takového advokátka neřešila a zřejmě pouze ve velice zjednodušené formě náboženství islámu a pseudonáboženství nacismu a komunismu hodila do jednoho pytle. POKUD SE TAK UDÁLO V PŘÍTOMNOSTI VELVYSLANCŮ ISLÁMSKÝCH STÁTŮ, TAK SE ROZHODNĚ JEDNALO O PROJEV NEVHODNÝ.“

Jsem opravdu ráda, že konečně někdo – a dokonce ČAK, znovu tleskám – pochopil, že i nacismus a komunismus BYLO PSEUDONÁBOŽENSTVÍ.

Ovšem pozor: ne abyste se snad někoho dotkli, že byste to před komunisty a nacisty říkali! Ještě že Heydrichovi nikdy nikdo neřekl, že je hnusák – mohlo by se to dotknout jeho citlivé duše! Ještě že nikdy nikdo nekritizoval Stalina, Beriju, a nezapomenout taky na Pol Pota, Velkého Maa a tak vůbec. Vy, vy, vy! To by se na vás Česká advokátní komora zlobila, kdybyste na ně byli takoví oškliví!

Takže závěrem, je možné, že jsem se svým jednáním dopustila pohoršení, ale toto mi není možno prokázat, protože není znám přesný text.

BOŽE KRISTE MILOSRDNÝ – ty to vidíš. Slituj se nad svým lidem a sestup zase k nám na bídnou zemi, protože todlecto se nedá byť i s elementárním právním vzděláním prostě vydržet...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…