„Ty věříš Zemanovi?“ Dohra svrhávání Babiše. Na ČT tekly nervy

04.06.2021 10:02

Komentátor MF Dnes Petr Kolář se vysmál svému novinářskému kolegovi z Hospodářských novin Petru Honzejkovi. „Mě opravdu strašně baví ta Petrova posedlost myšlenkou, že prezident Miloš Zeman si strašně přál pád Babišova kabinetu. Petře, ty jo, já vím, že tomu věříš, že se ti to líbí, ale mně to připadá jako příšerná fantasmagorie,“ vypálil Kolář. „A ty věříš prezidentovi, Petře?“ kontroval Honzejk.

„Ty věříš Zemanovi?“ Dohra svrhávání Babiše. Na ČT tekly nervy
Foto: Screen ČT24
Popisek: Novináři komentují jednání Poslanecké Sněmovny

Anketa

Vážíte si exprezidenta Václava Klause?

37%
32%
hlasovalo: 18592 lidí
Opoziční poslanci po čtrnácti hodinách jednání konstatovali, že nemají dost sil ke svržení vlády Andreje Babiše (ANO). Že onu sílu mít nebudou, bylo jasné už kolem jedenácté hodiny dopoledne, kdy komunisté demonstrativně opustili jednací sál, čímž fakticky vyslovili podporu vládě Andreje Babiše, protože bez aktivního komunistického hlasování pro vyslovení nedůvěry bylo jasné, že koaliční vláda ANO a ČSSD nepadne.

Mělo v současné situaci vůbec smysl vést debaty o vyslovování nedůvěře vládě. V Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali zkušení novinářští matadoři Robert Čásenský, šéfredaktor magazínu Reportér, komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk a komentátor MF Dnes Petr Kolář.

„Myslím, že kdo na tom nevydělal, to byl Miloš Zeman. Tomu by se hodilo, kdyby byla vyslovena nedůvěra vládě. Jinak mám pocit, že na tom nijak extra nevydělala ani demokratická opozice, protože z pohledu většiny voličů to nemohlo dávat nějaký valný smysl,“ konstatoval Honzejk s tím, že lidé věřili, že stejně dál povládne Andrej Babiš, protože prezident Zeman už dopředu oznamoval, že tak či onak nechá do konce volebního období dovládnou kabinet Andreje Babiše.

„(Lidé) tedy věřili, podle mě dost naivně, Miloši Zemanovi. A od té chvíle, kdy komunisté řekli, že vládu de facto podrží, tak už to nezajímalo vůbec nikoho. To, co se odehrávalo potom, to ať se na mě opozice nezlobí, ale to byla taková povinná morální gymnastika, která byla vymezováním se vůči Andreji Babišovi, ale jak víme, 3 roky, 3,5 roku tohle absolutně nefunguje. Opozice, pokud chce, aby vyhrála, tak musí nabízet nějaké pozitivní záležitosti,“ zdůraznil Honzejk.

Šéf hnutí ANO Babiš si také řekl své, vymezil se proti Pirátům a odešel. Podle Honzejka bylo premiérovo vystoupení poněkud legrační, protože brojil proti sdílení v ekonomice, kterou ale sám propaguje v knize „O čem sním, když náhodou spím“.  

„Asi zapomněl, že v knize, kterou sice tvrdí, že napsal, ale pravděpodobně ji ani nečetl, tak tam má celou pasáž o tom, že v krásné budoucnosti budeme všechno sdílet. Ale pro své voliče odehrál ten part docela dobře. Ale výsledek je, omlouvám se divákům i politikům, jedno velké šulnul."

Moderátor Řezníček poté předal slovo Petru Kolářovi. Jen ještě upozornil, že komentátor MF Dnes, kterou Babiš v roce 2013 koupil, kroutil hlavou vždy, když Honzejk zmínil jméno prezidenta Miloše Zemana.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

 „Mě opravdu strašně baví ta Petrova posedlost myšlenkou, že prezident Miloš Zeman si strašně přál pád Babišova kabinetu. Proto všude říkal, že by nechal dovládnout Babišův vládu a nejmenoval svoji úřednickou vládu na 3 měsíce. Ale mně se líbí, že se Petr do té myšlenky zamiloval a neustále ji opakuje,“ kroutil Kolář hlavou nad Honzejkem.

„A ty věříš prezidentovi, Petře?“ kontroval se smíchem Honzejk.

„V týhle věci mu věřím. On se vždycky s Andrejem Babišem dohodl,“ vysvětlil Kolář.

Honzejk si ale trval na tom, že Zeman mohl jít proti Babišovi, zlepšit vztahy s Ruskem a prosadit ruský Rosatom pro dostavbu nového jaderného bloku v Dukovanech.

A Kolář se neudržel.

„Petře, ty jo, já vím, že tomu věříš, že se ti to líbí, ale mně to připadá jako příšerná fantasmagorie,“ prohlásil.

„Mně se to naopak vůbec nelíbí, ale je to real-politika,“ ohradil se Honzejk.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…