„Uprchlíci“ zavraždili řidiče kamionu. Postavili mu zátaras, on narazil a uhořel. A další informace z místa, kde boduje Marine Le Penová

20.06.2017 11:35

Ačkoli francouzská vláda nechala loni na podzim uprchlický tábor u přístavu Calais vyklidit, problémy v této oblasti neustávají. Uprchlíci usmrtili řidiče kamionu a úřady do mimořádně nebezpečné oblasti posílají další posily. Calais se nachází v regionu, kde úspěšně vyhrála volby předsedkyně Front National Marine Le Penová.

„Uprchlíci“ zavraždili řidiče kamionu. Postavili mu zátaras, on narazil a uhořel. A další informace z místa, kde boduje Marine Le Penová
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ilegální tábor zvaný "džungle" opouštějí jeho obyvatelé
reklama

Tisíce uprchlíků se snaží z Calais dostat do Velké Británie a jsou schopni riskovat nejen život svůj, ale i životy ostatních. Naskakují na vozy jedoucí v plné rychlosti a dále se snaží zastavit řidiče kamionů i osobních vozů a vynutit si, aby je vzali s sebou. Na silnici vedoucí do přístavu kladou různé překážky, a když je řidič nucen zastavit, nahrnou se mu pod pohrůžkou násilí do vozu. Jedna taková překážka na silnici skončila nyní tragicky.

Jak uvádí francouzský deník Le Figaro, v noci z pondělí na úterý řidič kamionu s polskou registrační značkou nestihl před překážkou zastavit a po nárazu na místě uhořel. Jméno ani národnost řidiče nejsou doposud známy. Policie následně zatkla devět migrantů z Eritreje, kteří se nyní nacházejí ve vazbě. „Přes uzavření uprchlického tábora Džungle loni v říjnu počet migrantů v oblasti Calais rapidně roste,“ píše deník.

Anketa

Vadí vám, že ČT nasazuje v létě starší české seriály?

69%
31%
hlasovalo: 5826 lidí

Britský deník Daily Mail v této souvislosti informuje o rozhodnutí úřadů poslat k přístavu Calais nejméně 150 policistů. Jejich hlavním úkolem by mělo být skoncování s migrantskými gangy, které na silnice kladou všemožné překážky, které navíc často zapalují a vytvářejí z nich neproniknutelné ohňové stěny. Součástí posil budou nejenom policisté, ale také četníci a členové specializované protiteroristické jednotky.

Policii se často podaří překážky ze silnice brzy odstranit, ale zdejší migrantské gangy jsou velmi dobře organizované a daří se jim v krátkém čase postavit překážky zase na jiném místě. Stále se zhoršující bezpečnostní situace v oblasti Calais by také měla být tématem rozhovoru mezi britskou premiérkou Theresou Mayovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. „Existují obavy, že vášnivý příznivec EU Macron se bude snažit vytlačit hraniční kontroly zpátky do Velké Británie.“

„Loni bylo z uprchlického tábora Džungle přerozděleno do celé Francie asi 8000 uprchlíků. Oficiálně mají zákaz vstupu do této oblasti. Vlna násilných incidentů z poslední doby však ukazuje, že mnozí z nich se bez problémů vrací a k nim se přidávají i nově příchozí z Afriky a zemí Blízkého východu,“ uvádí Daily Mail s tím, že zátarasy již způsobily vážné ohrožení na životě u mnoha řidičů. Od rozbitého předního skla, přes píchnuté pneumatiky až po lehčí zranění. Jak bylo zmíněno výše, dnes v noci vše, bohužel, skončilo tragickým úmrtím.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

15:25 Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

V České republice je něco přes 20 tisíc vyznavačů islámu. Tito čeští muslimové znovu a znovu odsuzuj…