„Vondrova“ základna USA u nás? Politik, kterého se to týká, se ozval

28.01.2020 9:00

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák za hnutí ANO se na svém facebookovém profilu vyjádřil k informaci, kterou uvedl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra. Ten navrhl, aby na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově vznikla základna americké armády.

„Vondrova“ základna USA u nás? Politik, kterého se to týká, se ozval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
reklama

„Abych uvedl věci na pravou míru. Ano, chceme na letišti v Mošnově vojenskou základnu, ale vždy jsme tam chtěli naše vojáky. O americké základně nikdy nebyla řeč. Nic jiného není na stole,“ poznamenal k celé věci na Facebooku Vondrák. Sdílel také článek Moravskoslezského deníku, který se ptal ostravských politiků. V něm z jeho úst zaznělo: „o umístění vojenské posádky na našem letišti dlouhodobě usilujeme. Jsem přesvědčený, že vojenská posádka zvýší prestiž i sebevědomí našeho regionu a bude přínosem pro fungování mošnovského letiště.“

Například Petr Kajnar, lídr stranické kandidátky ČSSD do krajských voleb, je přesvědčen, že rozvoj regionu nemůže stát na existenci vojenské základny. „Vojáci přicházejí a odcházejí, ale bohatství založené na znalostech a vzdělání zůstává,“ uvedl. 

Anketa

Chcete zrušit Českou televizi?

93%
7%
hlasovalo: 46309 lidí

Stavět americkou vojenskou základnu v kraji vnímá jako nesmysl Pirát Lukáš Černohorský. „Žádný významný ekonomický přínos to mít nebude, maximálně krátkodobý. Mám také podezření, že by pak vláda přítomnost vojáků USA použila jako záminku, proč neinvestovat do naší vlastní schopnosti bránit se, a nechala občany s falešným pocitem bezpečí,“ uvedl.

„Připravit Mošnov i pro vojenské využití je podle mě obrovská šance. Oprava dráhy, vznik dalších opravárenských dílen, posílení infrastruktury – to vše pomůže Mošnovu v oblasti civilního letectví a pomůže zmírnit v regionu následky útlumu uhlí a hutnictví,“ sdělil občanský demokrat a náměstek hejtmana Jakub Unucka.  
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…