„Vypí*ený ubohý chudáku.“ „Chcípni.“ Starosta Novotný (ODS) promluvil k občanovi

09.02.2020 12:21

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) je centrem pozornosti velmi často. Nyní tomu tak je kvůli incidentu na řeporyjském železničním přejezdu, kdy Novotný sdílel záběry, jak učitelky převádějí děti přes koleje, i když jsou spadlé závory a svítí červená. Následně se dostal do rozepří na sociálních sítích, kdy jej mnozí odsuzovali za to, že si hraje na šerifa. Jedna z konverzací pak koluje po sociálních sítích.

„Vypí*ený ubohý chudáku.“ „Chcípni.“ Starosta Novotný (ODS) promluvil k občanovi
Foto: Repro Facebook
Popisek: Pavel Novotný během kandidátského projevu na post 1. místopředsedy ODS na 29. kongresu strany
reklama

Anketa

Byl by Dominik Hašek dobrý prezident?

2%
98%
hlasovalo: 32240 lidí
Novotný se v konverzaci pouští do jednoho diskutéra. A to velmi zostra a nevybíravě. „Ahoj chudáku, moment, ubohý vypíčený chudáku. To vidí i debil, že jim nešlo o život. Tady jde o to, co udělají ty děti, až příště uvidí červenou na přejezdu. Evidentně děti nemáš, koště. Hrozí jim osm let, dostanou výpovědi a dožijí v hanbě. Lynč a hraní si na šerifa. Dobře jim tak. Jo a ty chcípni, samozřejmě. Pěkný den, PN,“ píše Pavel Novotný.

„Dobrý den, vítám vás na svém profilu. Protože vidím, jak jsou pro vás důležité dospělé vzory, musím vás upozornit, že vaše příspěvky tady mohou číst i děti (třeba právě děti z řeporyjských škol a školek) a tak si říkám, co asi příště udělají, až si budou psát nebo hovořit s druhými samy. Jestli ho také zahrnou vulgarismy a budou se chovat bez jakéhokoli respektu,“ odvětil mu uživatel Anastacio Marquez.

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) upozornil v minulých dnech na trojici žen, která převáděla malé děti přes koleje v okamžiku, kdy závory u přejezdu byly dole a červená světelná signalizace dávala jasně najevo, že na přejezd nelze vstoupit. A Novotný se rozjel. Přímo před kamerami neváhal použít ani vulgární výrazy. 

Televize MallTV záběry žen, které převáděly skupinku malých dětí přes přejezd ve chvíli, kdy byly závory dole a světelná signalizace dávala jasně najevo, že na přejezd nesmí nikdo vstupovat, zveřejnila. Vlak těsně předtím přejezdem projel. 

To video mě skutečně šokovalo. Já nerad nadužívám to slovo, ale za celou dobu, co spolu točíme, jsem byl opravdu skutečně šokovaný,“ poznamenal k tomu starosta. Šlo o záběry z kamery umístěné na řeporyjské radnici, která sleduje přejezd.

Učitelek, které se zachovaly takto nezodpovědně, mu vůbec nebylo líto. „Já jsem teda taky politik a měl bych ukázat lidskou tvář,“ pokračoval Novotný. Poté nasadil fistulkový hlas a zadeklamoval s plačtivým výrazem ve tváři: „Mně je jich tak líto.“ Ale pak zase zvážněl. „Nebylo mi jich líto. Lžu,“ vypálil poté nekompromisně. „Pak se jim ozvala policie a ukázalo se, že jim hrozí osm let. A ještě furt mi jich nebylo líto,“ nedal se Novotný zastavit.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Dokáže si totiž představit, že špatné příklady táhnou, a až děti půjdou příště znovu přes přejezd, tak hrozí, že do něj vběhnou, závory nezávory, červená nečervená, protože to přece předtím viděly dělat paní učitelky.

„Takže, jestli ten dnešek byl k něčemu dobrej, když už se těm ženským zničil život, tak k tomu, že se kurva zlepší chování lidí nejen tady na tom přejezdu,“ zesílil do kamery hlas Novotný se zvláštním důrazem na sprostý výraz. Mezi diskutujícími se pak ozvali i lidé, kteří tvrdí, že celý incident viděli a bylo patrné, že na skupinu mával průvodčí vlaku z přilehlé stanice, kam školka pospíchala. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

13:04 Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

ANKETA „Jen se zase pár magorů pokouší zviditelnit,“ reaguje na iniciativu hnutí STAN vůči předsedov…