„Vyserte se na almaru.“ Jágr v Číně: Silná slova a informace, která koluje

30.04.2019 10:00

Cesta Jaromíra Jágra do Číny vyvolala mnoho negativních reakcí, odsoudil ji například zpravodaj Tomáš Etzler. S trochu jiným pohledem přišel marketér Jakub Horák. Ten pochválil Miloše Zemana za jeho ekonomickou diplomacii a přidal racionální pohled na Čínu. Ale dal do souvislosti cestu Jaromíra Jágra a firmu jeho otce, která je dle informací ČT vyšetřována ve spojitosti se zakázkami v Lánech.

„Vyserte se na almaru.“ Jágr v Číně: Silná slova a informace, která koluje
Foto: Facebook Rytíři Kladno
Popisek: Jaromír Jágr

„Je to strašnej problém udržet si dneska čistou hlavu. Zemanovu ekonomickou diplomacii v Číně vítám, je to nastupující velmoc tohoto století, a už jen kdyby se podařilo, aby lítali přes Prahu místo přes Frankfurt, tak by to znamenalo moc. Strávil jsem v Číně na cestách tři měsíce, znám celou historii počínaje dynastií Tchang kolem našeho roku 800 a konfucianismus je logický etický systém, kterého si vážím. Upřímně věřím, že až se víc Číňanů přehoupne do střední třídy, tak si dovolí i ten luxus řešit lidská práva, zatímco dosud je to opravdu tragický.

Anketa

Chcete, aby Babiš skončil za Čapí hnízdo v kriminále?

10%
78%
hlasovalo: 14705 lidí

Uvědomuju si zároveň, že Čína dostala od Britů během opiových válek strašnou čočku, byla brutálně zneužívaná a vykořisťovaná a léčí si sebevědomí a je na to hodně citlivá. Nic to nemění na tom, že lidská čest musí člověku zabránit neozvat se v případě Tibeťanů a Taiwanu, jen říkám, že Číňani taky dostávali od Západu kapky a každej by si toho měl bejt vědomej,“ vyjadřuje marketér své pragmatické stanovisko vůči sílící velmoci.

„V podstatě si myslím, že starej pán dělá, co může, ale pokud se dneska ukázalo, že Jarda Jágr tam není jen kvůli tomu, že ‚byl jsem od mala vychován, že člověk má uznávat autority‘, ale že firma jeho fotra zpevňovala hráze v prezidentský oboře v Lánech za 68 (sic!) milionů a teď ho za tu zakázku vyšetřuje policie, tak to je opravdu smutný,“ říká Horák.

Podle zprávy ČT z loňského září Policie ČR v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek Lesní správou provedla loni v červnu domovní prohlídky na řadě míst ve Středočeském kraji i jinde a dva lidé čelí obvinění ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. V článku se také píše, že kriminalisté stíhají ředitele Lesní správy Miloše Baláka a manažera společnosti Energie – stavební a báňská, kterou spoluvlastní Jaromír Jágr starší. Dle policie měla být zakázka na zpevnění okolí vodní nádrže Klíčava zmanipulována.

Celý článek ZDE

Cestu do Číny hodnotil také Tomáš Jirsa z webu Info.cz: „Na celé aktuální cestě do Číny rozhodně není špatně, že se Jaromír Jágr stává po Pavlu Nedvědovi další mezinárodní ikonou, která může mluvit k občanům země, jež tvoří pětinu lidstva. Stejně tak není špatně, že se jí účastní český byznys, který snad přetaví deklarace a memoranda v reálné smlouvy, které budou mít pozitivní dopad na českou ekonomiku. Špatně je, že hmatatelné výsledky v ČR zatím naprosto neodpovídají vynaložené energii, a to v situaci, kdy v Zemanově zahraničněpolitické strategii dostala Čína unikátní pozici na úkor všech ostatních.“

Celý komentář ZDE

K očerňování Jágrova charakteru se vyjádřil i glosátor Petr Paulczyňski. „Hrdina z Nagana, mistr světa a hokejová legenda. Jágr na Hrad. To platilo do neděle. Teď je pro ‚morální majáky‘ blbá hokejka, zrádce, nebo dokonce komunista,“ konstatuje Paulczynski a doporučuje: „Víte co, vy tzv. elity? Běžte se vysrat na almaru.“

Fotogalerie: - Zeman znovu v Číně

Prezident Zeman v Pekingu s čínskou vicepremiérkou
Miloš Zeman po přistání v Číně
Prezident Zeman v Pekingu jednal s vedením společn...
Ceremoniál podpisu obchodních dohod v sídle Bank o...
Prezident Zeman na české ambasádě v Pekingu
Prezident Zeman na byznys fóru v Číně

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…