„Za Havla jsme měli lepší pověst. Se Zemanem prožíváme úpadek,“ varuje Schwarzenberg

11.09.2016 19:50 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman se počátkem týdne ocitl ve zvláštní společnosti. Vysoký komisař OSN pro lidská práva Jordánec Zaíd Husajn jej zařadil do skupiny evropských politiků – populistů, kteří se neštítí využít i naprosto demagogická tvrzení. Zeman tak stanul ve společnosti Marine Le Penové či Donalda Trumpa. Karel Schwarzenberg (TOP 09) přitakává.

„Za Havla jsme měli lepší pověst. Se Zemanem prožíváme úpadek,“ varuje Schwarzenberg
Foto: David Daniel
Popisek: Kandidátka na senátorku za Žít Brno, TOP 09 a Zelené Barbora Antonová s čestným předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem

Někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg je s vysokým komisařem OSN pro lidská práva Zaídem Husajnem zajedno v tom, že prezident Miloš Zeman neváhá využít k hájení svých pozic i demagogická prohlášení. „Na každý pád souhlasím s Husajnovou kritikou, kde srovnává prezidenta Zemana se všemi evropskými demagogy, tady máme opravdu společný jazyk,“ konstatoval Schwarzenberg pro Blesk.cz.

Celý článek naleznete zde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pobodali člena SPD poblíž Národní třídy. Byl pamětníkem listopadu 1989

10:41 Pobodali člena SPD poblíž Národní třídy. Byl pamětníkem listopadu 1989

Zatímco na Národní třídě v pondělí večer běžel program klasické akce Korzo Národní, o kus dál na Vác…