„Zabili ho, to mi nikdo nevysvětlí.“ Průšvih STANu exploduje jako nikdy

29.01.2026 10:21 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Novinářka Markéta Dobiášová na serveru InFakta.cz přináší nové informace o kauze Dozimetr, o kauze spojené s hlavním městem a hnutím STAN. Hlavním obviněným v celé kauze je bývalý člen STAN Petr Hlubuček. A právě ten poskytl Dobiášové rozhovor, v němž vyslovil doslova vražednou myšlenku.

„Zabili ho, to mi nikdo nevysvětlí.“ Průšvih STANu exploduje jako nikdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček

Slavný herec a bavič Miroslav Donutil na sebe v polovině devadesátých let minulého století upoutal pozornost představením nazvaným Pořád se něco děje. V české politice to platí absolutně. Dá se dokonce říci, že čím je Česká republika starší, tím se toho děje víc. Kauza překrývá kauzu. Momentálně se řeší spor prezidenta Petra Pavla a ministra zahraničí Petra Macinky. Prezident zveřejnil zprávy, o nichž říká, že ho v nich Macinka vydírá. Předseda Motoristů to odmítá.

Vedle toho se řešila kauza letounů L-159 a dodání/nedodání čtyř strojů na Ukrajinu.

Celý rozhovor na serveru InFakta.cz, který Dobiášová založila, najdete ZDE

O pár dní dřív se řešil novoroční projev předsedy sněmovny Tomia Okamury (SPD). Před Vánocemi nová vláda Andreje Babiše (ANO) nešetřila starou vládu Petra Fialy (ODS) za rozpočet na rok 2026. Alena Schillerová o tomto rozpočtu pravidelně mluvila o „Stanjurově letadle, které narazilo“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Babiš

A jak za vaší vlády zbohatl Agrofert?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

No nevím, všechno to jsou špinavosti, celé STAN, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesathene , 29.01.2026 10:47:05
Je to vůbec skutečná politická strana? Vypadá na něco jiného... Jaký je vlastně program této strany!

|  29 |  0

Další články z rubriky

Lhali, pak mazali, ale to nepomůže. Rajchl chystá na média předžalobní výzvy

18:52 Lhali, pak mazali, ale to nepomůže. Rajchl chystá na média předžalobní výzvy

Jindřich Rajchl (PRO, zvolen za SPD) se pustil do mainstreamových médií, která šířila lži o údajném …