„Že nás naředí? Svatá prostoto!“ Petr Nárožný důrazně vystoupil proti migraci

14.12.2018 13:15

Herec Petr Nárožný slaví osmdesáté narozeniny. V rozhovoru pro časopis Reflex prozradil, že se i v tomto pokročilém věku snaží být co nejaktivnější. Hraje v divadle, čte knihy a věnuje se studiu historie, především holokaustu. Ze zřetele však nepouští ani aktuální dění. Položil si mimo jiné otázku, kdy si levice vládnoucí dnešnímu Západu uvědomí, že masová migrace je cestou do pekel.

„Že nás naředí? Svatá prostoto!“ Petr Nárožný důrazně vystoupil proti migraci
Foto: Miroslav Malec
Popisek: Petr Nárožný
reklama

Petr Nárožný ani ve svých osmdesáti letech nesedí s rukama v klíně. Stále aktivně hraje v divadle, snaží se držet krok s podstatně mladšími lidmi, ale také se snaží neustále sebevzdělávat. Ze zřetele nepouští ani cvrkot současného světa. Kroutí hlavou nad tím, co předvádí současná levice v otázce masové migrace.

Anketa

Na čí straně jste ve sporu o zastavení evropských dotací Agrofertu?

hlasovalo: 31009 lidí

„Co všechno se v Evropě proboha ještě musí stát, aby tahle ‚mladá nadšená levice‘, která ovládla Ameriku a západní Evropu, pochopila, že je to přímá cesta do pekel? Puškin kdysi řekl: Tataři se nepodobali Maurům. Když dobyli Rus, nedali jí algebru ani Aristotela. Já dodávám: Zato jí dodali asijskou krutost, která tam už zůstala navěky. Jsem zvědav, čím nás ‚naředí‘ tihle noví příchozí. A dost, o tom už bylo napsáno všechno,“ rozohnil se v rozhovoru Nárožný.

Posléze doplnil, co ještě k současné politice a společenskému dění, migraci nevyjímaje, napsáno nebylo.

„Jak se mladé levici skoro dokonale povedlo z médií, až na čestné výjimky, doslova vytlačit pravicové vidění světa. Tento názorový proud se dnes vyslovuje jen ve spojení se slovy krajní, radikální, agresívní, nebo dokonce fašistický. Taky mi chybí jenom ten obyčejný, konzervativní způsob myšlení. To, čím se táta liší od syna. Co synovi vždycky říkal, před čím ho varoval, a syn se mu smál, ale potom ve stáří přišel na to, že ten táta měl pravdu. Ne ve všem, ale v mnohém,“ pokračoval herec známý z celé řady českých filmů, divadelních her nebo ze seriálu Hospoda, který se periodicky vrací na české obrazovky.

Kritický však nebyl jen k současné vládnoucí levici, ale také ke komunistům. Z četby knih a z rozhovorů s pamětníky prý pochopil jednu věc. Komunistické tábory byly plně srovnatelné s nacistickými koncentračními tábory. Odlišovala je jen jedna věc - masové zabíjení. K tomu se komunisté, na rozdíl od nacistů, neuchýlil. Ale jinak se komunisté vůči vězňům chovali stejně bestiálně jako nacisté.

Přitom, když byl mladší, myslíval si prý Nárožný o komunistických lágrech asi tolik, že je to taková tvrdší vojna. Sám dnes uznává, že se hodně mýlil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…