„Zelený kundy budou tvrdit, že musíme žrát kořínky místo bifteků“. Kotrba se rozohnil nad zprávou o studii

08.09.2019 11:13

Politický analytik a publicista Štěpán Kotrba na sociální síti popsal jako další fázi „gretenismu“ možné následky studie OSN, která věští, že do konce století se počet lidí na Zemi zdvojnásobí, až na 16,5 miliardy. „Zelený kundy budou tvrdit, že musíme žrát kořínky namísto bifteků,“ tipuje Kotrba, jak bude vypadat snaha zachránit životní prostředí a šetřit planetu.

„Zelený kundy budou tvrdit, že musíme žrát kořínky místo bifteků“. Kotrba se rozohnil nad zprávou o studii
Foto: Praha TV
Popisek: Štěpán Kotrba jako host pořadu Horké téma

Při příležitosti Světového dne populace představila OSN tři scénáře, jak by se mohla světová populace v příštích letech vyvíjet.

Podle prvního by ke konci 21. století mohlo žít na světě téměř 16,5 miliardy lidí. Druhá varianta předpovídá, že zatímco do roku 2050 se počet lidí vyšplhá k 10 miliardám, poté se populační růst zpomalí a ke konci století jich bude na Zemi 11,2 miliardy. Podle posledního scénáře se porodnost sníží tak, že k roku 2100 se počet lidských obyvatel Země sníží na 7,3 miliardy. 

Pokud by se naplnil pesimistický scénář, mnozí vědci se netají obavami z přelidnění. 

Analytik Kotrba se proto vrací dál do minulosti a zmiňuje, že v roce 1960 dosáhla světová populace 3 miliardy. V té době byla tomu věnována značná pozornost, včetně titulní stránky a coverstory časopisu Time Magazine z ledna 1960 pod hlavičkou „The Population Explosion“.

Hlavní teze? Růst. Zvýšení z 2 miliard na 3 miliardy trvalo asi 35 let, zvýšení z 1 miliardy na 2 miliardy trvalo asi 125 let a dosažení první miliardy trvalo od začátku lidské rasy do asi roku 1800, přibližuje Kotrba.

V roce hysterické revoluce 1968 prý vyšla kniha levičáckého klima-alarmisty Paula Ehrlicha „Populační bomba – kontrola populace nebo závod do zapomnění“. „Nakonec ztlumení šoustání koukáním na televizi v ‚západních‘ demokraciích a války všude vůkol, se světová populace v letech 1960 až 1999 zvýšila z 3 miliard na 6 miliard, což je doba zdvojnásobení 39 let,“ dodává analytik s tím, že 12 miliard jsme nedosáhli doteď.

A nevypadá to, že bychom tak učinili v nejbližších deseti či dvaceti letech. Podle střednědobé projekce populačně alarmistické divize OSN, placené štědře z veřejných peněz, dosáhne prý světová populace v roce 2050 počtu 9,3 miliardy lidí a dvanácti miliard do roku 2100.

„Tipl bych si, že zelený kundy budou tvrdit v nejbližší době, že vzhledem k naší masožravé rozežranosti nás tolik planeta tolik neuživí, dojde k vyčerpání nezbytných neobnovitelných zdrojů a abychom šetřili a zachránili životní prostředí, musíme žrát kořínky namísto bifteků,“ uzavírá Kotrba a v kontextu s tím zmiňuje citaci Paula Ehrlicha z knihy The Population Bomb publikované v roce 1968: „Světu, zejména rozvojovému, rychle nedochází jídlo.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbit

8:51 Plukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbit

V pořadu Téma 90 na ČT24 byl hostem bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robe…