„Zkurvené havlisty“ uvidíte za 350 Kč. Skutečně

19.03.2019 7:40

Luboš Balák si založil vlastní divadlo – divadlo Komediograf. Vlastní kulturní stánek si prý založil z jednoduchého důvodu. Hry, které píše, by mu pravděpodobně nedovolili hrát jinde. Napsal hry třeba o tom „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská“ nebo kousek dlouhý 80 minut nazvaný „Zkurvení havlisti“. O čem hra je? Nahlédněte.

„Zkurvené havlisty“ uvidíte za 350 Kč. Skutečně
Foto: Screen Divadlo v Dlouhé
Popisek: Z prezentace hry ,,Zkurvení havlisti"

Student JAMU Luboš Balák narozený v roce 1970 si řekl, že si založí vlastní divadlo a bude ho zásobovat vlastními hrami. Jak se píše na webových stránkách kulturního stánku, měl pocit, že by jeho hry jinde odmítli hrát.

Anketa

Kdo v posledních letech nejvíc uškodil ODS?

23%
71%
2%
hlasovalo: 14226 lidí

Napsal např. „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská“. Divadlo hraje také hru „Zkurvení havlisti“, což je prý komedie o třech mužích, kteří rozumí absolutně všemu. V sauně, kam si chodí utužovat zdraví, rozebírají praktiky prodejců aut, poměry v Evropské unii a procesy v přírodě.

A jak v sauně roste teplota, roste prý i jejich zápal pro to či ono téma. Autor k tomuto svému osmdesátiminutovému dílu přičinil poznámku, či spíše položil dvě otázky. „Všimli jste si toho, že dnes lidi pořád na všechno nadávají? Místo aby žili?“ zeptal se.

Na „Zkurvené havlisty“ se můžete podívat po zaplacení vstupenek v ceně od 190 do 350 korun v Divadle V Dlouhé. Kdo přijde, může se prý těšit na to, že ho tři muži – Miroslav Hanuš, Dalibor Gondík a Tomáš Měcháček potící se v sauně – nakopnou.

Premiéru si herci odbyli 28. října 2018, kdy naše republika slavila sté narozeniny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

20:42 Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

Reakce na rozhodnutí Miroslava Kalouska (TOP 09) nekandidovat znovu v příštích volbách do Sněmovny n…