„Zoufalý pokus o mobilizaci. Straší lidi ústavní většinou, která nic neřeší,“ vzkazuje Vondráček vládě

14.08.2025 15:02 | Monitoring

Zoufalství, nebo poslední politická finta? Vládní strany, které čelí historickému propadu důvěry, začaly veřejnost strašit představou, že hnutí ANO, SPD a Stačilo! získají po příštích volbách ústavní většinu. Alespoň podle předsedy Svobodných Libora Vondráčka, který poukazuje na to, že celé je to jen „poslední pokus o mobilizaci zklamaných voličů“, který nestojí na reálných základech.

„Zoufalý pokus o mobilizaci. Straší lidi ústavní většinou, která nic neřeší,“ vzkazuje Vondráček vládě
Foto: Archiv L. Vondráčka
Popisek: Libor Vondráček

 „Ústavní většina ve Sněmovně je k ničemu, pokud vládní strany ovládají Senát,“ říká Vondráček a připomíná, že k jakékoliv změně ústavy je nutný i souhlas třípětinové většiny senátorů. A tam má vládní pětikoalice stále silné pozice.

„Strašení ústavní většinou opozice je jen zoufalý trik. Vládní politici moc dobře vědí, že i po senátních volbách nemůže mít opozice v horní komoře většinu. Přesto se snaží vyvolat hysterii,“ říká šéf Svobodných a dodává: „Nenechte se znovu oklamat.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je směšně tragické, když odpudivá koalice nemůže vést pozitivní kampaň, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 14.08.2025 15:46:33
Za celé čtyři roky totiž nedosáhla ničeho aby mohla říct: " Pohleďte, tohle se nám ve váš prospěch, občané, povedlo, v tomto jsme lepší než bylo vládnutí dnešní opozice před námi, dejte nám důvěru a půjdeme kupředu.." Nic se jim nepovedlo, jen blbě žvanit, utrácet, zadlužovat, šmelit s bitcoiny, lumpovat, rozhádat se s každým vyjma zahraničních pijavic, znectít diplomacii, rozvrátit ekonomiku, doničit hospodářství, zruinovat zemědělství, rozložit školství, dostat ke dnu zdravotnictví a rozbordelit a zpustošit vztahy mezi lidmi. ŠMEJDI! žvaniví, blekotaví, smrdutí! No a tak se uchylují koaličníci ke kampani negativní, straší lidi Ruskem, ovládnutím (óóó hrůzo!) Sněmovny, vystavují na plakátech členy opozice zcela nesmyslně s prezidentem Ruské federace Putinem, ( po správnu by opozice měla recipročně udělat fotomontáž hlavy Fialy, vražené do kostnaté řitě von Leyen, ale k tomu se opozice nesníží) a vůbec se chovají jako osoby slabomyslné, pozitivní kampaně se bojící. Odpadi! NECHUTNÁ KAMPAŇ !

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…