17. listopad: V Praze se bude číst Havel. A představí se neziskovky

11.11.2019 13:34

Festival svobody pořádá sdružení různých organizací každý rok. Co bude návštěvníky čekat 17. listopadu, o tom hovořili zástupci festivalu na tiskové konferenci, kterou vysílala ČT24. Martin Pikous, organizátor akce Korzo Národní, mluvil o tom, že v programu bude tradiční obývák Václava Havla. „Zde budou vybrané osobnosti číst z díla prvního polistopadového prezidenta,“ honosil se. Proběhne i prezentace neziskových organizací.

17. listopad: V Praze se bude číst Havel. A představí se neziskovky
Foto: Repro ČT24
Popisek: Martin Pikous, organizátor Korza Národní

Martin Pikous, jeden z představitelů Festivalu svobody a organizátor akce Korzo Národní, hovořil o tom, že Korzo Národní stejně jako v předchozích letech připraví velkou pěší zónu od Národního divadla až po Jungmannovo náměstí. Ta má být plná nejrůznějšího programu, ať už na několika pódiích, nebo na ulici. „Budeme zpívat z balkónů,“ pochlubil se. „Máme nachystané nějaké debaty, diskuze v přilehlých interiérech. Budeme třeba i promítat na domy Národní třídy, tam máme připravenou takovou speciální projekci spolu s Pamětí národa, je to celkem asi sto dvacet účinkujících, takže kdybych měl opravdu namátkou zmínit pár jmen, tak to třeba bude David Koller, Prago Union, Spirituál kvintet, Tata Bojs,“ přečetl výčet jmen různých umělců.

Záznam videa ZDE (od 57. minuty)

Anketa

Je Václav Moravec vyvážený ve skladbě hostů, které zve do svých pořadů?

4%
96%
hlasovalo: 18052 lidí

To však stále nebylo vše, řeč se přesunula k prezidentu Havlovi a jeho odkazu. „Celkem tradičním bodem je třeba obývák Václava Havla, kde budou vybrané osobnosti číst z díla prvního polistopadového prezidenta,“ prozradil. Budou se dokonce představovat neziskové organizace. „Na Náměstí Václava Havla, kde taky program probíhá, budeme prezentovat vybrané neziskové organizace a tak dále. Já bych řekl, co jsme vlastně posílili v tom programu, tak to je z velké části ta vzdělávací složka. Na Národní třídě bude několik nejrůznějších výstav. Tam využíváme rozšířenou realitu, to je mobilní aplikace, můžete si to tady vyzkoušet, ta 2D výstava vlastně v té aplikaci rozehrává ty příběhy v mobilních telefonech, na videích, určitě doporučuji,“ vytáhnul se Pikous.

Fotogalerie: - Kocábův Vabank

Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...
Křest knihy Vabank od Michaela Kocába a následná b...

O co by lidé neměli určitě přijít? „Kdybych měl pozvat na nějaký konkrétní čas, tak přeci jen něco z toho programu vyberu, a to ve 13:15 hymnu v podání Dagmar Peckové a potom v 19:00 to bude Modlitba pro Martu z úst Anety Langerové,“ pověděl organizátor. Ke konci tiskové konference sdělil, že co se týče navázání, tak Korzo Národní navazuje tou pomyslnou rekonstrukcí průvodu ze 17. listopadu 89 z Albertova. „Ten program, že se natahuje až z toho Jungmannova náměstí, tak volně navazuje na program Koncertu pro budoucnost,“ zakončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tle

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...

22:14 „Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...

Předseda hnutí Trikolóra a poslanec Václav Klaus mladší byl hostem v pořadu StandaShow youtubera Sta…