70 procent vězňů jsou muslimové, i když je jich v zemi jen 10 procent. Vítejte ve Francii

17.08.2015 9:46

O strachu z radikalizace muslimů píše server iDNES.cz. Evropské věznice jsou dle něj líhní, přeměna je plíživá. Prý ani místní imámové nemají takový vliv k obrácení na džihád, vězení „je spolehlivější“. Velké problémy to nyní činí ve Francii a v Dánsku.

70 procent vězňů jsou muslimové, i když je jich v zemi jen 10 procent. Vítejte ve Francii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto
reklama

„Krizi“ v Dánsku přiznal mluvčí Konzervativní lidové strany Naser Khader, který uvedl, že vězni, kteří se ve vězení stanou radikálními islamisty, jsou nyní obrovským problémem. A čísla hovoří jasně – během dvou let před únorovou střelbou v kodaňském kulturním středisku se ve vězení radikalizovalo 37 vězňů. Nyní vězeňská služba hovoří již o 50 radikálech, kteří jsou dosud za mřížemi, a třiceti, kteří cely již opustili. Nutností tak již je program pro přípravu na jejich život na svobodě, uvažuje se i o separaci zanícených islamistů od ostatních muslimů.

Původní text ZDE.

Neuvěřitelná čísla jsou také ta francouzská. Věznice ve Francii jsou zaplněny muslimy ze sedmdesáti procent – a to přesto, že muslimové tvoří jen deset procent obyvatelstva. 

Bachaři vězně, kteří se začínají radikalizovat, většinou bezpečně poznají. Začíná to prý zavrhováním západních oděvů, nesledováním televize či odmítáním jakékoliv komunikace s bachaři. Často se vězni také odmítnou svlékat ve společné sprše či chtějí po spoluvězních odstranit obrázky žen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…