70 procent vězňů jsou muslimové, i když je jich v zemi jen 10 procent. Vítejte ve Francii

17.08.2015 9:46

O strachu z radikalizace muslimů píše server iDNES.cz. Evropské věznice jsou dle něj líhní, přeměna je plíživá. Prý ani místní imámové nemají takový vliv k obrácení na džihád, vězení „je spolehlivější“. Velké problémy to nyní činí ve Francii a v Dánsku.

70 procent vězňů jsou muslimové, i když je jich v zemi jen 10 procent. Vítejte ve Francii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto

„Krizi“ v Dánsku přiznal mluvčí Konzervativní lidové strany Naser Khader, který uvedl, že vězni, kteří se ve vězení stanou radikálními islamisty, jsou nyní obrovským problémem. A čísla hovoří jasně – během dvou let před únorovou střelbou v kodaňském kulturním středisku se ve vězení radikalizovalo 37 vězňů. Nyní vězeňská služba hovoří již o 50 radikálech, kteří jsou dosud za mřížemi, a třiceti, kteří cely již opustili. Nutností tak již je program pro přípravu na jejich život na svobodě, uvažuje se i o separaci zanícených islamistů od ostatních muslimů.

Původní text ZDE.

Neuvěřitelná čísla jsou také ta francouzská. Věznice ve Francii jsou zaplněny muslimy ze sedmdesáti procent – a to přesto, že muslimové tvoří jen deset procent obyvatelstva. 

Bachaři vězně, kteří se začínají radikalizovat, většinou bezpečně poznají. Začíná to prý zavrhováním západních oděvů, nesledováním televize či odmítáním jakékoliv komunikace s bachaři. Často se vězni také odmítnou svlékat ve společné sprše či chtějí po spoluvězních odstranit obrázky žen.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

8:41 Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

MONITORING V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Be…