A bude jim to zase málo. Chtějí, ať zchudneme. Zahradil zvedá prst

01.11.2021 12:52 | Ze sítí

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) doporučuje veřejnosti, aby v následujících dnech upřela svoji pozornost na klimatický summit ve skotském Glasgow. „Nejedná se totiž o nic jiného, než o to, jak rychle a jak moc naordinují novodobí sociální inženýři řízené zchudnutí,“ varuje Zahradil.

A bude jim to zase málo. Chtějí, ať zchudneme. Zahradil zvedá prst
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Bezmála dvoutýdenní summit OSN o změnách klimatu v Glasgow má podle odborníků přinést dohody, které definitivně zabrání zničení planety v důsledku globálního oteplování. Klimatologové tvrdí, že pokud by nadále platily současné závazky omezování emisí, globální teplota by do konce století stoupla o 2,7 stupně Celsia. Pro záchranu planety je ale prý potřeba maximální zvýšení teploty o 1,5 stupně Celsia.

„Velmi bych všem doporučoval na pár dní opustit téma covid a věnovat se průběhu a výsledkům aktuálního klimatického summitu v Glasgow, třeba si i přečíst původní Pařížskou klimatickou dohodu atd. Zdrojů je všude dost,“ píše Zahradil na svém facebooku.

„Nejedná se totiž o nic jiného, než o to, jak rychle a jak moc naordinují novodobí sociální inženýři lidstvu (zejména v ekonomicky vyspělých částech světa, tedy mj. i u nás) řízené zchudnutí,“ varuje Zahradil a kritizuje aktivisty jako Gretu Thunbergovou, pro které prý bude jakákoliv dohoda stejně málo. „Ale vsaďte se o cokoliv, že bez ohledu na výsledek to bude pro Gretu a její početný fanklub zase málo,“ má jasno Zahradil.

Konference potrvá do 12. listopadu a vystoupí na ní více než stovka světových státníků, mimo jiné americký prezident Joe Biden, britský premiér Boris Johnson nebo francouzský prezident Emmanuel Macron. Za Českou republiku v rámci summitu bude vystupovat premiér Andrej Babiš. Akce se účastní také tisíce klimatických aktivistů, na místo již v sobotu za velkého zájmu médií dorazila i Švédka Greta Thunbergová.

Klíčovým tématem má být zejména rychlost snižování emisí, ale spory se budou vést také o další témata, jako ekologizace automobilového průmyslu, odstoupení od používání fosilních paliv nebo finanční příspěvky rozvojovým zemím.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…