A dost! Mlynář a Pilip se opřeli do odpůrců Babiše, kteří rozbíjejí jeho mítinky

11.08.2022 17:28 | Ze sítí

Rozbíjení politických mítinků názorové konkurence pískáním a vykřikováním je hnusné a odsouzeníhodné. Taková slova napsal na svůj twitterový profil někdejší ministr informatiky Vladimír Mynář. V diskusi se pak k němu přidal i další exministr, Ivan Pilip – a padla i slova jako občanská válka.

A dost! Mlynář a Pilip se opřeli do odpůrců Babiše, kteří rozbíjejí jeho mítinky
Foto: Twitter J. Gavendy
Popisek: Z potyčky na mítinku A. Babiše

„Už to nemůžu vydržet, tak to napíšu: jsem stará politická škola a rozbíjení politických mítinků názorové konkurence pískáním a vykřikováním je hnusné a odsouzeníhodné. A je jedno, kdo a komu to dělá. Nepatří to do demokratické společnosti. Tečka,“ poznamenal na svém twitterovém profilu někdejší ministr informatiky Vladimír Mynář. 

„Také si myslím, že tohle je špatná cesta, jak AB porazit. Není to žádné okrajové extremistické hnutí, má podporu skoro třetiny obyvatel. Politika je kromě jiného způsob, jak bez násilí řešit problémy, které dříve řešily občanské války. Tady to na jednu takovou skoro vypadá,“ připojil se k Mynářovi také někdejší ministr financí Ivan Pilip.

Expremiér Andrej Babiš (ANO) jezdí po Česku za voliči obytným vozem. A právě jeho mítinky provází vyhrocená atmosféra.

Kritiku vyvolal minulý týden například zákrok v Borovanech, při němž neuniformovaní policisté zaklekli na školáka, který chtěl odnést Babišovi reproduktor, či zásah rovněž neuniformovaných policistů v Českém Krumlově. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a policejní prezident Martin Vondrášek v pondělí oznámili, že pokud bude policie muset zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.

Mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner dnes ČTK řekl, že policie prověřuje člověka, který na jednom z Babišových mítinků na jihu Čech měl u sebe údajně zbraň. „Více se k celé záležitosti nebudeme vyjadřovat,“ dodal Matzner.

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36991 lidí
K rozmíškám došlo i dnes ráno v Unhošti na Kladensku, kde Babiše přehlušovali odpůrci hlasitým pískotem. Donesli také transparenty, na nichž byl například přeškrtnutý portrét bývalého premiéra. Babiš příchozí nabádal, aby se nedali vyprovokovat. „Ignorujte ty lidi, kteří přišli narušit tento mítink,“ řekl předseda ANO. Jeho odpůrci stáli několik metrů od karavanu, kterým Babiš jezdí. Z jejich strany se ozývalo například skandování hesla „Bez Babiše bude líp“, ale padaly i nadávky. Na místě bylo také kolem dvaceti novinářů, fotografů a kameramanů.

Ke konci zhruba hodinového mítinku zaznamenali pořadatelé a policisté muže, který u sebe měl kbelík rajčat. Přišli k němu členové antikonfliktního týmu, kteří s ním promluvili. Žádný konflikt nevznikl. Kromě protestujících troubila i řada řidičů, kteří projížděli kolem náměstí. Na jednom z domů na náměstí je také vyvěšený transparent s nápisem „Bureši, v Unhošti ti řepka nepokvete. Nechceme politiky, kteří obětují naši budoucnost pro své ekonomické zájmy“.

Kromě Babiše na setkání promluvil bývalý ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček a také lídryně místní kandidátky Dana Doksanská. Tématem byla především kritika současné vlády a například také zdravotnictví. Bývalý premiér mimo jiné na lidi apeloval, aby chodili na preventivní prohlídky. Setkání se účastnila také poslankyně hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

21:31 Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér …