A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

06.12.2019 10:30

Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že ví, co ohrožuje naši budoucnost, jsou to politické neziskovky, které prosazují environmentalismus, genderismus, multikulturalismus, alarmismus a další nebezpečné ideologie. Ekonomka by jim ráda zatnula tipec. Má na mysli např. Člověka v tísni, Organizaci pro pomoc uprchlíkům a řadu dalších. Odůvodňuje to tím, že kdo u nás nevolí, nesmí ovlivňovat chod českého státu.

A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Markétě Šichtařové se zdá, že některým lidem už nevoní demokracie. Prosazují prý raději liberální demokracii, kde menšina ukřičí většinu.

Oblíbenými nástroji jsou citové vydírání (když naši loď s ilegálními imigranty nepustíte do přístavu, umřou hlady), strašení (když budete létat, kvůli CO2 se uškvaříme), vyhrožování (How dare you?!), či třeba vzbuzování pocitů provinilosti (historicky jsme kolonialisté a musíme se vykoupit pozitivní diskriminací). A aby takový nátlak dobře fungoval, musí být organizovaný. Podobně jako jeden zaměstnanec si prosadí málo, proto se sdružuje do odborů, podobně jako jeden podnik si prosadí na vládě málo, proto se sdružují do komor a najímají si lobbisty, tak taky jeden progresivní liberál si prosadí málo, a tak se zakládají... politické neziskovky,“ napsala Šichtařová na blogu iDNES.cz.

Anketa

Stíhání Babiše obnoveno. Co by mělo nastat?

hlasovalo: 36212 lidí
Zákon však něco jako politické neziskové organizace nezná a lidé, kteří o nich mluví, je definují různě. Šichtařová je popisuje jako organizace, které ovlivňují veřejné mínění, a tím i výsledky voleb. Řadí mezi ně Evropské hodnoty, Člověka v tísni, Prague Pride, Organizaci pro pomoc uprchlíkům, Open Society Fund Praha a další.

Tyto neziskové organizace prý za peníze daňových poplatníků prosazují svou vlastní ideologii, čímž podle Šichtařové oslabují zastupitelskou demokracii. Navíc jsou často bez vědomí voličů financovány ze zahraničí, takže nehájí české zájmy, ale zájmy někoho jiného. Tak to alespoň vidí ekonomka, která by jim ráda zatnula tipec.

„Je mi jasné, že o stávající neziskovky se bude pokoušet psotník, až si tohle přečtou. Budou argumentovat veřejnou potřebností. Jenomže já nemám nic proti tomu, aby veřejné peníze dostal třeba domov důchodců, u něhož se drtivá většina společnosti shodne, že si přeje jeho existenci. Nemám dokonce ani nic proti tomu, aby soukromé organizace obhajovaly různé politické postoje. Ať si Milion chvilek dál sbírá příspěvky od soukromých dárců. Odmítám ale, aby politické neziskovky získávaly peníze z daní, peníze od cizích vlád či od cizích občanů bez volebního práva u nás. Kdo u nás nevolí, nemá co ovlivňovat chod českého státu!“ uzavřela Šichtařová rozzlobeně.

reklama

autor: mp

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Namalovali vlajku Ukrajiny. Přijela policie, přiletělo vajíčko a ozvaly se nadávky

11:50 Namalovali vlajku Ukrajiny. Přijela policie, přiletělo vajíčko a ozvaly se nadávky

Exponenti ruského teroristického režimu – neboli nájemci domů v pražské Bubenči – by neměli mít přís…