A jak se to má šéf dozvědět? Letní opatření prý mají díru

04.07.2021 19:43 | Komerční článek

Komentátor Oldřich Tichý se v pravidelném komentáři pěkně obul do ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a vůbec do celé vlády. Jsou to prý nebezpeční diletanti a jejich nová opatření pozbývají smysl. Ministryně Schillerová se údajně dennodenně ztrapňuje na instagramu, ale co mají dělat lidi ve Škodovce. Zaměstnavatelům dále hrozí až milionové pokuty. „Babišovci umějí zaklekávat!“ A nadějí jsou jen volby.

A jak se to má šéf dozvědět? Letní opatření prý mají díru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch, Babiš a Arenberger

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se nechal slyšet, že nynější vývoj epidemie v Praze připomíná loňské léto, a že zažívá déja vu. „Není sám – vláda, v níž zastává z hlediska boje s virem klíčovou pozici, vydává naprosto stejně stupidní protiepidemická opatření jako ta, která loni předcházela vražednému covidovému podzimu,“ tepe vládu Tichý hned v úvodu.

Opatření podle novináře nedávají žádný smysl a jedná se ze strany vlády doslova o výsměch veřejnosti. Tichý se podivuje například tomu, že doposud stačila občanům jedna dávka vakcíny k tomu, aby byli považováni za bezinfekční. To se od následujícího čtvrtka mění. „Tam, kam ještě ve čtvrtek mohl chodit bez testů, bude smět od pátku zase jen poté, co se předem otestuje. Očkování už mu nebude nic platné, dokud ho nebude mít hotové do posledního puntíku a dokud navrch neuplynou dva týdny od druhé dávky.“

Další vládní nařízení, které není dle Tichého úplně košer, je zase uloženo všem zaměstnavatelům. Ti mají být od příštího pátku údajně povinni požadovat před nástupem do práce negativní test od každého zaměstnance, který se vrátil ze zahraniční dovolené. „Jak se mají zaměstnavatelé dozvědět, jestli se náš Jaroslav Novák uplynulý týden, dva, tři dovolenkoval u Máchova jezera nebo v Chorvatsku? U ministryně financí Aleny Schillerové je to snadné, ta každý den zanese sociální sítě několika svými fotkami z míst, kde právě dělala ostudu. Těžko ale budou třeba ve Škodovce (nebo v jakékoliv jiné firmě, aby se v Mladé Boleslavi neurazili) personalisté kontrolovat instagram či facebook všem zaměstnancům,“ píše novinář.

Při neplnění těchto povinností mohou firmy očekávat až milionové pokuty. „Zaklekávat a vyhrožovat umějí babišovci skvěle.“ napsal hořce Tichý.

Pocit ministra Vojtěcha je tedy podle něj skutečně oprávněný. „Kabinet v čele s trestně stíhaným estébákem si dělá z lidí blázny a zároveň pokusné králíky úplně stejně jako před rokem.“ Zbývá tak prý jen doufat, že si stejně jako loni nepřipíše stejný počet mrtvých jako v minulém roce. Naději k odstranění „nebezpečných diletantů“ vidí Tichý v nadcházejících sněmovních volbách.

                                                                                                                                

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

18:52 Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

Populární filmař Jan Hřebejk ťal do odmítačů očkování. Přišel vskutku s originálními příměry. Prý je…