A je to: Nora Fridrichová dala najevo, na čí straně stojí

14.02.2019 13:02

S blížícími se volbami se stupňuje aktivita zastánců EU. Jednou z organizací, která se šířením pozitivních aspektů EU zabývá, je Pulse of Europe. Toto hnutí, založené koncem roku 2016 v Německu, se rozšířilo i do ČR. Je s ním spojený i aktivista Tomáš Peszyński a vyhazovač květin Otakar van Gemund. A mezi příznivce se, podle nedávné fotky, řadí i televizní moderátorka, Nora Fridrichová.

A je to: Nora Fridrichová dala najevo, na čí straně stojí
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nora Fridrichová s odznáčkem hnutí Pulse of Europe
reklama

Na svém facebookovém profilu se Česká odnož této organizace popisuje takto: „Milí Evropané v Česku, Pulse of Europe je evropské nevládní a občanské hnutí, které propaguje EU a společnou Evropu. Jeho cílem je ukázat, že proevropských lidí v Evropě je stále hodně, a propagovat myšlenky společné Evropy. Hnutí je apolitické, nerazí žádný politický ani ideologický směr, a to ani v oblasti otázek evropské integrace. Je to ryze občanské hnutí, které vzniklo na přelomu let 2016/2017 a které reaguje na možné ohrožení EU zevnitř i zvnějšku. Na Západ od nás toto hnutí stále sílí a získává na významu. Jsme hrdí na to, že Vám je můžeme představit v České republice. Připojte se k nám a bojujte s námi za Evropu v Česku,“ apelují za organizaci aktivista a vyhazovač květin Otakar van Gemund a taktéž aktivista Tomáš Peszyński.

Celý popis ZDE

Mezi příznivce tohoto „apolitického“ hnutí se řadí například europoslanec KDU-ČSL Pavel Svoboda.

Také hnutí vyzývá své příznivce, aby odmítali nálepkování EU, že se nejedná ani o třetí říši, ani RVHP, ani politbyro. „EU je EU! EU je demokracie, svoboda a spravedlnost,“ uvádí pozitivní nálepky autor plakátu.

Anketa

Přejete si, aby ve volbách do Evropského parlamentu uspěly proevropské liberální strany? (TOP 09, STAN, KDU-ČSL)

4%
96%
hlasovalo: 20136 lidí
A s odznáčkem se nechala vyfotit i televizní moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová. „Co potřebuje Evropa? Třeba odvážné novináře, jako je Nora Fridrichová, a zároveň každého voliče, který půjde hlasovat. Evropa vás potřebuje!“ vybízí jako ve většině ostatních příspěvků správce stránek.

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl, když zaregistroval toto hnutí, tak o něm prohlásil: „A pak že se tu nedá dělat Česká soda!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…