A je zle. Do skandálu kolem uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

18.12.2018 13:35

K paktu OSN o uprchlících se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci, kterou vysílala ČT24. „Česká republika nemůže být kritizována za nedostatek solidarity s lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují, protože Česká republika podporuje globální pakt o uprchlících,“ citoval předseda SPD slova z dokumentu, ve kterém se Babiš měl dopustit podpory paktu. Považuje to za skandální záležitost a obviňuje Babiše, že něco jiného říká v Parlamentu, něco dalšího v médiích, ale jinak hlasuje v OSN.

A je zle. Do skandálu kolem  uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rozprava vedení SPD

Okamura řekl, že hnutí SPD navrhne na úvod schůze Poslanecké sněmovny mimořádný bod „Informace vlády o globálním paktu OSN o uprchlících“. A zmínil nesrovnalost, že Babiš včera prohlásil v rozhovoru, že je proti tomu, aby ČR podpořila globální pakt OSN o uprchlících, a přesto tak vláda v OSN učinila. „To považujeme za skandální záležitost,“ prohlásil předseda SPD s tím, že Babiš přece říkal, že je proti legalizaci nelegální migrace a zároveň ČR ve Valném shromáždění dokument podpořila. Když byl Babiš na výboru pro evropské záležitosti tázán poslancem Volným, tak podle Okamury říkal, že bude mít podobné stanovisko jako ke globálnímu paktu o migraci. A přitom Babišova vláda předložila 16. 11. Poslanecké sněmovně dokument číslo 1691, ve kterém prý Babiš přímo píše: „Česká republika nemůže být kritizována za nedostatek solidarity s lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují, protože Česká republika podporuje globální pakt o uprchlících.“ Podle Okamury tak Babiš říká něco jiného na půdě Poslanecké sněmovny, něco jiného v médiích, ale jinak hlasuje v OSN. Takže premiér Babiš se podle něj snaží smýt ze sebe vinu, že to někdo přijal proti jeho vůli nebo o problematice nic neví.

Anketa

Dělal Andrej Babiš v roce 2018 České republice v zahraničí ostudu?

11%
89%
hlasovalo: 16147 lidí

Jednání ČSSD Okamuru a SPD prý nepřekvapuje. „Ale celý zmatek buď dokládá, že Andrej Babiš je také názorově jako ČSSD, to znamená proimigrační, nebo neví,“ dal na stůl dvě varianty Tomio Okamura. O paktu řekl, že zavádí globální uprchlické kvóty a dále citoval maďarské výhrady proti paktu. „Pokud si někdo myslel, že Andrej Babiš bojuje proti masové imigraci, tak uvedená fakta už všechny vyvádí z omylu,“ nechal se slyšet předseda SPD. A pustil se do Babiše i za ministra Petříčka, že ten ještě neoznámil v OSN odmítavé stanovisko české vlády v otázce paktu o migraci a také, že nebyl schválen zákon o zahalování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gotta vám nutili, mě odstavili, napsal Jaroslav Hutka. Co se teď ozvalo, ať radši nečte

7:47 Gotta vám nutili, mě odstavili, napsal Jaroslav Hutka. Co se teď ozvalo, ať radši nečte

Ne pro každého byla sobota 12. 10. dnem piety za mistra Karla Gotta. Jaroslav Hutka ji využil jako p…