A je zle: Dva Piráti šli slavit na ambasádu Ruska. Raději nečtěte, co se děje

10.05.2018 12:45

Poslankyně Dana Balcarová (Piráti) se vyfotografovala se svým kolegou Mikulášem Peksou (Piráti), jak se zúčastnila recepce na ruské ambasádě při Dni vítězství.

A je zle: Dva Piráti šli slavit na ambasádu Ruska. Raději nečtěte, co se děje
Foto: pirati.cz
Popisek: Dana Balcarová (Piráti)

„Pelmeně... ruská ambasáda. Slavíme den vítězství nad nacismem,“ podotkla Balcarová ke snímku.

„Piráti se vylodili u okupantů: Přišli hodovat s těmi, kterým před lety pomohli torpédovat umístění radaru, když si Bartošův kámoš Majíček nechal zaplatit od ruské firmy billboardy, kvůli tomu tu můžou řádit ruští agenti bez jakékoli západní pomoci a Piráti vyřvávat, jak ‚ohlídají hlídače‘,“ poznamenala následně v diskuzi k pirátské účasti Hana Zelená.

Anketa

Měl by být Miloš Zeman sesazen z funkce prezidenta?

11%
89%
hlasovalo: 21567 lidí

„Vlézt na ambasádu, která je plná agentů, které nemůžeme poslat domů, protože by to byl asi mezinárodní konflikt, na ambasádu země, která proti nám vede hybridní válku, její trollové se snaží rozdělit Evropu, zpochybnit naše hodnoty, to je chybou. A těžko se to bude obhajovat. Na ulicích Prahy včera Rusové za asistence policie napadali naše klidně protestující občany, najížděli na ně auty, den předtím se tu promenádovali fašističtí Noční vlci, za asistence policie. A tito Piráti se jdou na ambasádu najíst a ještě se tím chlubí,“ dodala Kateřina Patočková.

„Nezlobte se, ale to je k zblití. To je jako to ‚Pusťte nás na ně‘?“ zeptal se dále Jarek Šimek.

„Mnoho lidí se mě a Mikuláše ptá na to, proč jsme byli navštívit ambasádu Ruské federace na výročí konce druhé světové války. Byla jsem pozvána jako členka meziparlamentní skupiny a zúčastnila jsem se z jednoduchého důvodu: nemusí se nám to líbit, ale Rusové mají stejně jako Američané lví podíl na porážce nacismu v Evropě. Ostatně o pár dní dřív se naši poslanci zúčastnili oslav v Plzni, kterou osvobodili právě Američané,“ zareagovala následně Balcarová v příspěvku, kterým vysvětlovala svou účast. 

„Zcela si uvědomujeme, jaký v současném Rusku vládne režim. Jsou vražděni opoziční politici, nezávislí novináři. Byl anektován Krym. Východ Ukrajiny je okupován. Parta punkerek dostala dva roky natvrdo za marginální výtržnost. V Čečensku dochází k pronásledování LGBT komunity. Na protestech proti režimu jsou zatýkány i děti. Se skandálním porušováním občanských práv v Rusku samozřejmě nesouhlasíme, naopak. Úlohou politiků je však hledat diplomatická řešení, a kde chybí komunikace, tam se eskaluje konflikt. Právě komunikací lze něčeho dosáhnout. Byla jsem uctít oběti druhé světové války, protože je to jedna z věcí, kde lze najít společnou řeč. Uctěním těchto obětí neschvaluji represivní politiku kremelského režimu. Vždy budu oddělovat represivní a autoritářské režimy od lidí, kteří jsou nuceni v těchto režimech žít,“ dodala Balcarová s tím, že ačkoliv se to nenosí, k politice patří i sebereflexe.

„Jsem si vědoma, že včerejší fotografie v kontextu aktuálních událostí působí nevhodně a omlouvám se všem, kterých se oprávněně mohla dotknout,“ uzavřela Balcarová.

Původní text Dany Balcarové:

Mnoho lidí se mě a Mikuláše ptá na to, proč jsme byli navštívit ambasádu Ruské federace na výročí konce druhé světové války. Byla jsem pozvána jako členka meziparlamentní skupiny a zúčastnila jsem se z jednoduchého důvodu: nemusí se nám to líbit, ale Rusové mají stejně jako Američané lví podíl na porážce nacismu v Evropě. Ostatně o pár dní dřív se naši poslanci zúčastnili oslav v Plzni, kterou osvobodila právě Američané.

Zcela si uvědomujeme, jaký v současném Rusku vládne režim. Jsou vražděni opoziční politici, nezávislí novináři. Byl anektován Krym. Východ Ukrajiny je okupován. Parta punkerek dostala dva roky natvrdo za marginální výtržnost. V Čečensku dochází k pronásledování LGBT komunity. Na protestech proti režimu jsou zatýkány i děti.

Se skandálním porušováním občanských práv v Rusku samozřejmě nesouhlasíme, naopak. Úlohou politiků je však hledat diplomatická řešení a kde chybí komunikace, tam se eskaluje konflikt. Právě komunikací lze něčeho dosáhnout. Byla jsme uctít oběti druhé světové války, protože je to jedna z věcí, kde lze najít společnou řeč. Uctěním těchto obětí neschvaluji represivní politiku kremelského režimu. Vždy budu oddělovat represivní a autoritářské režimy od lidí, kteří jsou nuceni v těchto režimech žít.

Ačkoli se to moc nenosí, k politice patří i sebereflexe. Jsem si vědoma, že včerejší fotografie v kontextu aktuálních událostí působí nevhodně a omlouvám se všem, kterých se oprávněně mohla dotknout.

reklama

autor: vef

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Protiústavní.“ Jana Zwyrtek Hamplová chce umlčení v Senátu hnát výš

21:30 „Protiústavní.“ Jana Zwyrtek Hamplová chce umlčení v Senátu hnát výš

Horní komora Parlamentu se rozhodla sněmovní verzi novely občanského zákoníku ohledně uzavírání part…