A jejda. K tématu „romský koncentrák“ se vyjádřil doktor Macek

08.02.2018 11:25

Doktor Miroslav Macek přišel s originálním řešením sporu o vybudování památníku v Letech u Písku. A lidovce obvinil z pokrytectví.

A jejda. K tématu „romský koncentrák“ se vyjádřil doktor Macek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Kolem tábora v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky Romů, to stále vře. Pravidelný glosátor veřejného dění Miroslav Macek proto přišel s návrhem, který by podle jeho názoru mohl diskutéry uklidnit. Jeho řešení je poměrně přímočaré. Kdo chce vybudovat památník v Letech, ať ho zaplatí.

Anketa

Chcete referendum o setrvání v EU?

92%
8%
hlasovalo: 20600 lidí

„Kdo souhlasí s památníkem, dostane domů složenku na mimořádnou daň (pod daňovými sankcemi) na stavbu památníku, kupříkladu na 1000 Kč. A bude ji dostávat opakovaně, až se patřičná suma vybere. Plátci daně budou spokojeni, neboť chtěli přece památník a jistě jej rádi zaplatí a neplátci též, neboť ho nechtěli a nevidí tedy důvod, proč ho ze svých daní platit. Lze aplikovat na mnoho dalších veřejných projektů, které jsou zbytné,“ napsal ve své pravidelné glose Macek.

Když tuto myšlenku vyjádřil na sociální síti Facebook, pod příspěvkem se rozjela zajímavá diskuse. Podle Macka byla zajímavá především tím, že často vůbec nebyla k věci. A pokud už se diskutovalo o daném tématu, tak často místo argumentů zaznívaly urážky a vyhrožování. Macek si proto položil otázku, zda by nebylo na místě obnovit na školách výuku o tom, jak vést diskusi, jak naslouchat argumentům protistrany, předkládat vlastní argumenty a navzájem si vyvracet nesprávná tvrzení.

Vedle toho si Macek rýpl do lidovců, kteří by rádi odvolali Tomia Okamuru z vedení Sněmovny. Právě kvůli tomu, jak mluvil o táboře v Letech.  

„Lidovci (jak typické!) na jedné straně chtějí odvolat Okamuru z vedení Sněmovny kvůli vyjádření k cikánskému táboru v Letech, přitom Babišova nedávná slova pronesená na Šluknovsku „Byly doby, kdy všichni Romové pracovali. To, co píší v novinách ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup, a byl tam; jim jaksi nevadí,“ podotkl Macek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…