A jejejej. Andrej Babiš konejšil občana, který naříkal na malý plat. A pak to vzalo nečekaný spád

19.04.2018 11:45

Pojď do mě, vyzývá premiér Andrej Babiš všechny občany. Vyzývá je tím k položení dotazů, na které se pokusí odpovědět. Předsedovi vlády jednoho dne přistála na stole otázka týkající se platů řidičů. To, co Babiš odpověděl, možná mnohým voličům vezme dech. Už proto, že si Babiš tak trochu naběhl na vlastní vidle.

A jejejej. Andrej Babiš konejšil občana, který naříkal na malý plat. A pak to vzalo nečekaný spád
Foto: Twitter: Bára Peterová
Popisek: Premiér Babiš tančí se svými ministryněmi

Šéf hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš dává lidem možnost zaslat video-dotaz, na který on osobně posléze odpoví. Jeden z dotazů zaslal premiérovi také řidič Filip, který se předsedy vlády otázal, zda mu přijde normální, že řidiči, kteří pracují od rána do večera, dostávají plat 13 tisíc korun. Babiš odpověděl, že mu to rozhodně normální nepřijde. Řidiči by podle jeho názoru měli dostávat alespoň 40 tisíc korun.

„Zdravím Filipe, no mně to nepřijde normální, já myslím, že řidičů je strašně málo. Chybí jich, myslím, 6 tisíc,“ odvětil Babiš s tím, že řidiči chybí v soukromých firmách, ale i v krajích. Proto obratem nabídl lék. „Řidič by měl mít podle mého názoru aspoň 40 tisíc korun. (...) Považuju za skandální, pokud vám někdo dává minimální mzdu. Já myslím, že situace na trhu je taková, že si skutečně můžete najít lepší firmu, kde vás spravedlivě zaplatí. Držím vám palce,“ sdělil premiér panu Filipovi.

Zastánce odchodu Česka z Evropské unie aktivista Pavel Pešan však premiérovi připomněl inzerát z dílny Agrofertu, který je toho času odložen ve svěřenském fondu předsedy vlády. Tento inzerát ukazuje, že si premiér tak trochu naběhl na vlastní vidle, protože Agrofert nabízí ošetřovatelkám drůbeže plat ve výši 13 tisíc korun. Dámy by si tak možná měly hledat lepší práci a Agrofert vynechat. S ohledem na ekonomickou situaci to přece doporučuje sám Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…