Keller ve svém komentáři nazvaném 'Jeden hot a druhý čehý', který dnes vyšel v tisku, přemýšlí nad tím, že je sice možné mít řadu výhrad k současné vládě - ale kritika vládních kroků, která zaznívá od opozičních pravicových stran působí dojmem určité samoúčelnosti. "Ať vláda udělá cokoliv, vždycky je to zle," píše Keller a v té souvislosti například zmiňuje to, jak byl kritizovván premiér Andrej Babiš (ANO). Nejdříve za to, že vystupoval příliš, pak za to, že nevystupuje.
"Když vláda zavádí přísná opatření, je to známka toho, že směřuje k despocii. Když opatření uvolňuje, je to důkazem, že situaci trestuhodně podceňuje," dodal. Stejně tak pak zmiňuje i otázku škol či ochranu nájemců. "Pokud neuvolní hranice, je to důkazem, že nás tady chce držet zavřené jako za minulého režimu. Jestliže hranice uvolní, bude obviněna, že se dopouští zločinu na zdraví těch, kdo vycestovat nechtějí," dodává.
Na serveru Novinky.cz se pak zamýšlí o tom, jak je politika naruby. "V normálních dobách politické strany soupeří v tom, která z nich dokáže voličům zajistit více výhod. Mohou mít podobu vyšších příjmů, vyšší životní úrovně, ale také spolehlivějšího sociálního zabezpečení nebo čistějšího životního prostředí. Jednotlivé politické strany se ve svých předvolebních kampaních trumfují, kdo voliče více potěší," poznamenává Keller s tím, že dnes však v nomální situaci nejsme.
"Politici se dohadují o tom, která z jejich stran dokáže napáchat méně škody a způsobit méně zla ve srovnání s těmi jinými. Aby to nebylo tak jednoduché, soupeří se v porovnávání věcí neporovnatelných. V zásadě se vede spor, do jaké míry lze chránit lidské zdraví a životy, hrozí-li za tuto ochranu nebývalý ekonomický propad," dodává. Voliči pak podle něj musí mimo jiné chybět informace o tom, kolik stovek anebo tisíc lidských životů je možno s čistým svědomím dobrého hospodáře obětovat, aby se zabránilo poklesu ekonomiky o každé jedno procento.
"I kdyby politici taková čísla nakrásně znali, nemohou je veřejnosti prozradit. Není možno otevřeně handlovat lidské životy za příslib blahobytu. Politik, který by se touto cestou vydal, by si koledoval o nálepku tržního fašisty," uzavřel Keller se slovy, že proto se vedou boje zástupné.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.