A vy Horákovou nevyvěsíte? Zle kvůli plakátu

23.06.2020 8:40

Marketingový expert Jakub Horák se na svém facebookovém profilu rozepsal o své korespondenci s tiskovou mluvčí FF Univerzity Praha na téma, proč se fakulta jako jedna z mála vysokých škol nepřipojila k vyvěšení pietního banneru „Zavražděna komunisty“ k výročí justiční vraždy Milady Horákové.

A vy Horákovou nevyvěsíte? Zle kvůli plakátu
Foto: Repro Facebook
Popisek: Publicista, spisovatel a marketér Jakub Horák
reklama

„Dnes jsem vedl korespondenci s tiskovou mluvčí FF UK na téma, proč se fakulta jako jedna z mála vysokých škol nepřipojila k vyvěšení pietního banneru ‚ZAVRAŽDĚNA KOMUNISTY‘ k výročí justiční vraždy Milady Horákové. Paní tisková mluvčí Zuzana Válková mi odpověděla, že se fakulta k akci ‚rozhodně připojuje‘, ale chce to udělat ‚do větší hloubky‘. To je samozřejmě nonsens, protože ona akce spočívá právě ve vyvěšení banneru. Není možné se k akci vyvěšení banneru ‚rozhodně připojit‘ tím, že banner nevyvěsíte a v tomto smyslu jsem kolegyni i odpověděl s díky za reakci. To ale není podstatné,“ poznamenal Horák.

Anketa

Je Miroslava Němcová vhodnou kandidátkou na funkci prezidenta republiky?

3%
97%
hlasovalo: 24322 lidí

Poté, co byl podle svých slov celý den vytížen odbýváním dotěrných mladíků, hájících svou fakultu, konečně v noci našel čas se nad věcí zamyslet. „A přišel jsem na zajímavé řešení. Filozofická fakulta by především měla vést své studenty k tomu, aby si rozvinuli autonomní myšlení, nezávislé na okolí. A daná situace – všichni vyvěšují bannery s Miladou Horákovou, musíme ho vyvěsit také – je přesný příklad toho. A to bez ohledu na to, zda ten banner je dobře nebo špatně. Z hlediska výuky filozofie je totiž autonomní myšlení větší hodnota, než obsah sporu,“ míní. 

„Moc se mi to líbí, dodávám na konec celé té diskuse. Ta věc se odehrává na mnoha rovinách, každý umí číst nějakou a jedna z nich je i ta, že proti jednomu zjednodušení se dá bojovat jenom jiným zjednodušením – ta je ta instrumentální a možná se ukáže jako jediná funkční. Můj osobní závěr je, že až bude dcerka chodit na nějakou fakultu, chci, aby to vypadalo takhle. Všichni víme, že v postmoderně už jsou si všechny názory rovny, takže zůstává jen estetická funkce. A mně se to líbí – jen pro pořádek dodávám, že to je princip té estetické funkce podle Baudrillarda. Díky Janu Konvalinkovi za fotku,“ dodal v dalším příspěvku.

 

„Napíšu FF UK na to neměla právo – pak napíšu FF UK na to měla právo – pořád to zvažujete jako volbu – vy jste snad ještě blbější než moje žena, která i když nemá pravdu, tak na tom aspoň trvá,“ uzavřel dnes po půl čtvrté ráno k celé věci Horák.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s migrací bude stát 252 miliard korun. EU chystá tučné odměny státům a další opatření

16:20 Boj s migrací bude stát 252 miliard korun. EU chystá tučné odměny státům a další opatření

Téma migrace se s létem pomalu, ale jistě vrací a s ním i otázka, co bude s problémem dělat Evropská…