ANO ve středních Čechách má vést hejtmanka Pokorná Jermanová

18.12.2018 12:08

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová míří do čela středočeské organizace ANO. Vystřídat by měla dosavadního předsedu Františka Petrtýla. Rozhodnutí krajského sněmu, který se konal v sobotu v Praze, musí ještě potvrdit centrála hnutí, řekl dnes ČTK předseda klubu středočeských zastupitelů za ANO Martin Herman. Delegáti podle něj hejtmanku zároveň nominovali na první místopředsedkyni celostátní organizace.

ANO ve středních Čechách má vést hejtmanka Pokorná Jermanová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

Pokorná Jermanová podle Hermana získala na sněmu téměř jednohlasnou podporu přítomných a byla nominována na šéfku krajské organizace. Prvním místopředsedou by se měl stát Herman. Hejtmanka současně obdržela jednomyslnou podporu a nominaci na první místopředsedkyni hnutí, místopředsedkyni a členku předsednictva do celostátního volebního sněmu, který se bude konat 16. února v Praze. Krajský sněm také schválil nominaci současného lídra Andreje Babiše na předsedu hnutí.

„Těší mě podpora našich členů a velmi si jí vážím. Považuji ji také za ocenění mého dosavadního působení ve vedení největšího kraje v České republice,“ uvedla hejtmanka.

Na minulém celostátním sněmu před zhruba dvěma lety získal Babiš při obhajobě nejvyšší stranické funkce 195 z 210 možných hlasů. Stejně jako před čtyřmi lety neměl soupeře. Post prvního místopředsedy v únoru 2017 uhájil šéf sněmovního klubu ANO Jaroslav Faltýnek a Pokorná Jermanová obhájila křeslo řadové místopředsedkyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanci

4:43 Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanci

Klementinum, bývalá jezuitská kolej, rozlehlý komplex barokních budov nedaleko Karlova mostu na Star…