Abdikace Miloše Zemana! přistálo nám ráno v redakci. O co jde?

01.12.2014 9:08 | Zprávy

Nespokojení občané plánují další protestní pochod proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Na Hrad mu chtějí donést petici, ve které se více než 100 000 petentů vyslovuje pro jeho okamžitou abdikaci. Akci podporují například Michael Kocáb, Martin Brusík a Jan Urban.

Abdikace Miloše Zemana! přistálo nám ráno v redakci. O co jde?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman dostal od davu na Národní třídě červenou kartu

Do redakce ParlamentníchListů.cz v pondělí ráno dorazil e-mail nazvaný „Abdikace prezidenta Miloše Zemana a protestní pochod 1. 12. 2014“.

Pochod, který se  v 18.00 vydá z Václavského náměstí na Pražský hrad, organizuje autor petice za odstoupení prezidenta Miloše Zemana Jan Němec a Petr Suda, který stojí za akcí „Listopad ještě neskončil“. Podporu mu ale vyjadřují i další organizátoři protestních akcí namířených proti české hlavě státu jako Martin Přikryl, Jakub Pitron či Michael Kocáb s Martinem Bursíkem.

V rámci akce by mělo být předneseno společné prohlášení, ve kterém zazní požadavek na okamžité odstoupení Miloše Zemana z postu prezidenta České republiky a výzva Senátu ČR, aby se začal zodpovědně zabývat prezidentovými kroky proti demokratickému zřízení a svrchovanosti v kontextu Ústavy.

Organizátoři protestního pochodu chtějí zároveň předat prezidentovi manifestační petici za jeho odstoupení, kterou do dnešního dne podepsalo více než 100 000 lidí. Bude mít údajně více než 2 200 stran formátu A4. Nutno podotknout, že prezident jí osobně nepřevezme, jelikož dnes v Brně zahajuje třídenní návštěvu jižní Moravy.

Petentům vadí, že prezident nehájí zájmy České republiky a dělá jí špatné jméno doma i v zahraničí, jedná v rozporu s dobrými mravy a zásadami slušného chování či že je špatným příkladem pro občany ČR. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: luš

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Politické i trestněprávní důsledky pro bitcoinovou kauzu

Neměla by trestněprávní důsledky kauzy posoudit policie? A k těm politickým. Kdo z politiků by je měl nést jaké politické důsledky, když hlavní dva aktéři Blažek a Stanjura v politici skončili? Nebo podle vás je do toho zapleten z politiků ještě někdo další? Kdo? A co tedy vlastně přesně budete děla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ne Lipavský a Vystrčil. S „ukřičenou“ diplomacií bude konec

4:44 Už ne Lipavský a Vystrčil. S „ukřičenou“ diplomacií bude konec

Konec havlovské diplomacie reprezentované Lipavským a Vystrčilem. To se dá očekávat od nové vlády AN…