Do redakce ParlamentníchListů.cz v pondělí ráno dorazil e-mail nazvaný „Abdikace prezidenta Miloše Zemana a protestní pochod 1. 12. 2014“.
Pochod, který se v 18.00 vydá z Václavského náměstí na Pražský hrad, organizuje autor petice za odstoupení prezidenta Miloše Zemana Jan Němec a Petr Suda, který stojí za akcí „Listopad ještě neskončil“. Podporu mu ale vyjadřují i další organizátoři protestních akcí namířených proti české hlavě státu jako Martin Přikryl, Jakub Pitron či Michael Kocáb s Martinem Bursíkem.
V rámci akce by mělo být předneseno společné prohlášení, ve kterém zazní požadavek na okamžité odstoupení Miloše Zemana z postu prezidenta České republiky a výzva Senátu ČR, aby se začal zodpovědně zabývat prezidentovými kroky proti demokratickému zřízení a svrchovanosti v kontextu Ústavy.
Organizátoři protestního pochodu chtějí zároveň předat prezidentovi manifestační petici za jeho odstoupení, kterou do dnešního dne podepsalo více než 100 000 lidí. Bude mít údajně více než 2 200 stran formátu A4. Nutno podotknout, že prezident jí osobně nepřevezme, jelikož dnes v Brně zahajuje třídenní návštěvu jižní Moravy.
Petentům vadí, že prezident nehájí zájmy České republiky a dělá jí špatné jméno doma i v zahraničí, jedná v rozporu s dobrými mravy a zásadami slušného chování či že je špatným příkladem pro občany ČR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Praha , Zeman , protestní pochod , abdikace
autor: luš
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
ANALÝZA: V pořadí 25. ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) klame tělem. Na sociálních sítí…
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary