„Vydávat za obraz svobody gaunerskou, zločineckou akci, při níž si partička redaktorů, podporovaná některými politiky, ukradne veřejnoprávní televizi, akci, jež byla de facto jakýmsi – bohužel zčásti vydařeným – pokusem o státní převrat, za událost hodnou adorace, je nejen známkou absolutního nevkusu dramaturgie veřejnoprávní televize, nýbrž i evidentním porušením zákona o vysílání i zákona o České televizi,“ reaguje na svém facebooku Štěpánek na pořad „Sametové stopy aneb 30 let svobody ve 30 obrazech“, věnovaný krizi v České televizi z přelomu let 2000-2001, jenž byl vysílán 29. 11. 2019 ve 20:05 na ČT1.
Dodává, že spacákové krizi z přelomu let 2000-2001 se Česká televize jindy raději programově vyhýbá, protože její poctivé historické zhodnocení by pro ni vyznělo jako krutá obžaloba a zároveň ukázka flagrantního zneužití mediální moci zpovykanými redaktory a nezodpovědnými manažery. „Každopádně však platí, že pohled na tuto událost zdaleka není jednoznačný, natož aby byl hodný podobné glorifikace, jakou divákům Česká televize naservírovala zmíněným zcela jednostranným paskvilem,“ pokračuje Štěpánek.
A rovnou to vzal přes zákony. „Podle zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání, provozovatel vysílání ‚poskytuje objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů‘ a je povinen ‚zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti‘. Podle zákona o České televizi jsou hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání zejména ‚poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů a přispívání k právnímu vědomí obyvatel České republiky‘.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab