Advokát Sokol: Tvrdím, že vazba je opravdu nepřiměřeně tvrdá

5. 6. 2012 19:27

Advokát Tomáš Sokol, který nakonec nezastupuje vazebně stíhaného Davida Ratha, ale dva jiné obviněné, se k úternímu vydání Ratha k trestnímu stíhání vyjádřil v Impulsech Václava Moravce. Sokol připouští, že je vazba v Česku opravdu někdy až nepřiměřeně tvrdá a neodůvodnitelně dlouhá.

Advokát Sokol: Tvrdím, že vazba je opravdu nepřiměřeně tvrdá
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Advokát Tomáš Sokol odchází od soudu

Advokát a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol v úterních Impulsech Václava Moravce přiznal, že kauza Rath vypadá opravdu dramaticky. Oproti jiným případům, které za život vedl, není aktuální Rathův spis „zprasený“. Byť viděl pouze sto stránek.

Fotogalerie: - Rath ve sněmovně

Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve s...
Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve s...
Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve s...
Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve s...
Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve s...
Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve s...

Advokát Sokol dále uvedl, že ačkoliv zatím trestní oznámení podané soukromým detektivem a expolicistou Liborem Gregorem neviděl, připouští, že je neobvyklé. „Připusťme, že je to kuriózní,“ řekl v Impulsech. K vlastní obhajobě Ratha a možné spolupráci Kotta a Pancové s policií se nechtěl vyjádřit. „Spekulovat o dvou mých klientech by bylo za hranici toho, co smím,“ dodal.

Dopad Rathova projevu? Nula

Celkově se Sokol domnívá, že dopad úterního projevu bude pro konečný výsledek a konečné rozhodnutí soudu nulové. Než totiž řízení vypukne, uplyne dost času. „Po té době si nikdo na tohle intermezzo nevzpomene,“ míní Sokol a dodává, že to není nic, co by se mělo u soudu probírat.

Dále se Sokol zmiňoval o Rathem kritizované vazbě. „Je o mně známo, že jsem kritikem vazby jako takové,“ zmínil advokát. Je podle něj někdy až nepřiměřeně tvrdá a neodůvodnitelně dlouhá. V případu Ratha je to jakési rozhraní mezi tím, co je třeba zajistit a tím, co je nezbytností.

Důvody k vazbě jsou trojí. Jednak aby obviněný neprchl, aby nemařil vyšetřování, tedy neovlivňoval svědky, a taky aby nemohl pokračovat v trestné činnosti. A právě ovlivňování svědků je podle Sokola jediná věc, o které by se dalo uvažovat, ostatní odmítá. „Ať už jsou, nebo nejsou vinni, zopakovat to v žádném případě nebudou moci,“ vyjádřil se Sokol k vazbě obviněných.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…