Advokátka Hamplová jde do Senátu. „Za normální lidi.“

25.05.2022 14:04 | Zprávy
autor: jav

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová bude na podzim usilovat o křeslo v Senátu, jak oznámila na středeční tiskové konferenci. Jako nezávislá kandidátka v obvodu Kroměříž vyzve Šárku Jelínkovou, předsedkyni senátorského klubu lidovců.

Advokátka Hamplová jde do Senátu. „Za normální lidi.“
Foto: archiv J. Zwyrtek Hamplová
Popisek: Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová

Doktorka Zwyrtek Hamplová patří poslední roky k velmi výrazným osobnostem veřejného dění. Od roku 1998 působila v komunální politice ve svém bydlišti v Mohelnici, rok byla poslankyní (když jako nestranička na kandidátce ČSSD nahradila rok před volbami zemřelého poslance Pavla Dostála). Později jednou kandidovala do Senátu za hnutí NEZÁVISLÍ, kterému předsedal její zemřelý manžel František Zwyrtek.

V minulém desetiletí se věnovala především právnímu poradenství, radila zejména vesnicím a menším obcím, zastupovala je v řadě sporů a organizovala pro venkovské komunálníky vzdělávací akce.

V roce 2019 byla oceněna od České advokátní komory jako Právník roku v oboru správní právo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

ERS 2

Slibujte, že unijní povolenky ETS 2 implementovat nebudete. To zní dobře, ale nezaplatíme za to jinak? Já nevím, ale nemyslím, že se EU bude líbit, že se vzepřeme.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pro to bych nehlasoval.“ Ministr Plaga si postavil hlavu, opozici se nezavděčil

7:57 „Pro to bych nehlasoval.“ Ministr Plaga si postavil hlavu, opozici se nezavděčil

Nesouhlasím! Ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga se postavil proti svým koaličním kolegům a v…