Agresivní, brutální, v přesile… Komentátor se pustil do Romů

7. 3. 2012 15:35

Nepokoje mezi Romy a občany neromského původu se stupňují. Vzájemné střety jsou živnou půdou neonacistů, v Česku se hlásí k pravicovému extremismu už 4000 lidí. Bohužel, k rasové nenávisti podněcují někdy i média. „S útoky „nepřizpůsobivých“ občanů na obyvatele České republiky se od loňského roku roztrhl pytel. Není měsíce, kdybychom nezveřejnili o novém útoku. Jejich agresivita se stále více stupňuje,“ napsal komentátor Eurozpráv.cz.

Agresivní, brutální, v přesile… Komentátor se pustil do Romů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rom v Poschlé

„Známe například brutální útok z pražského metra, útok na mladou dvojici v Novém Boru, mačetový útok Romů v baru atd. Jejich počet narůstá. Stále více dochází k útokům romských skupin v přesile proti pár jednotlivcům, nezřídka jsou Romové ozbrojeni,“ varoval komentátor Tomáš Kraus.

Útoky ale nejsou jednostranné. „Na konci února jsme informovali o útoku dvou mužů zápalnými lahvemi na ubytovnu Romů v Aši. Nikomu se naštěstí nic nestalo, vzhledem k tomu, že v objektu bydlí také romští obyvatelé, vyšetřuje policie případ jako podezření z obecného ohrožení s rasovým podtextem. To dokazuje, že Češi mohou v blízké budoucnosti očekávat nárůst extremismu i z opačné strany, proti nepřizpůsobivým,“ upozornil Kraus.

Komentátor tvrdí, že s rasovou problematikou si nevědí rady politici ani policisté. „Politici obvykle nechtějí řešit složité problémy, škodí jim to v preferencích. A problém s Romy, no to je panečku ořech! A policie? Ta by problémy i řešila, ale nemůže pořádně zasáhnout díky nedokonalým zákonům a také hrozí obvinění z rasového útoku. Viděli jste někdy razantní zásah policie proti agresivním Romům?“ myslí si Kraus a apeluje na média, aby o událostech informovaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…